Wpis z mikrobloga

Co możecie powiedzieć o emigracji do Belgii? Mieszkałem 3 lata w #uk, mam płynny angielski, szybko uczę się języków. Trochę przeraża mnie wizja urzędowego niemieckiego/niderlandzkiego/francuskiego - jeśli miałbym już wybierać to uczyłbym się tego ostatniego.

Jak z budowlanką? Da się wycisnąć te €25/h na sprzęcie budowlanym? Jak z uprawnieniami ktoś wie? Czytałem, że nie trzeba w ogóle co jest mega dziwne.

Wiem, że w Belgii mnóstwo patusów, ale to w sumie pociesza bo skoro tacy ludzie sobie radzą to wiem, że i ja dam sobie radę.

Domyślnie okolice Brukseli, chociaż to małe państewko

#emigracja #belgia
  • 12
@swerve: @swerve: sam sektor budowlany polecam, jednak o takich stawkach zapomnij. Max co uda Ci się uzyskać to 3 kategoria tj 17.78€ brutto. Co dla singla obłożonego wysokim podatkiem da przy ok 180-190h/mc ok 2100-2200€ netto. Niemniej polecam, nie zamieniłbym Belgii na żaden inny kraj

edit- masz też dużo wolnego bo ok 2 miesiące w roku nie pracujemy (8lipca zaczyna nam się sektorowy urlopem do 1 sierpnia chociażby) a premii
tluczekdokartofli - @swerve: @swerve: sam sektor budowlany polecam, jednak o takich s...

źródło: comment_1656903971hkNM1anayENDY2z10woxdr.jpg

Pobierz
@swerve: Na pewno zależy jak trafisz. U nas zazwyczaj jest w miarę luźna atmosfera, nie ma #!$%@? (wiadomo że czasem są roboty że trzeba dokończyć ekspresowo i jest ogień). Pracujemy na spokojnie, nie skonczysz dzisiaj, skończysz jutro :)

Na bank sobie poradzisz xD po prostu wg tego co widzę ja po sobie czy innych w obcokrajowcach w firmie, póki nie znasz nl to trudno o jakieś konkretne podwyżki.

Jakbyś chciał to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tluczek_do_kartofli:

Czyli zachodni standard pracy, o to mi chodziło

jeżeli to jakaś mniejsza mieścina to nawet byłoby lepiej niż sama bruksela - tańszy wynajem, a 70km można dojechać. Uśmiechnę się bliżej terminu wyjazdu jak coś ()
@swerve: Dziwny kraj... ale fajny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie Flandria zdecydowanie bardziej ogarnięta, Bruksela zawsze zakorkowana (chociaż dobra, Antwerpia tak samo), a w Walonii specyficznie.
Z tych 3 najbardziej polecałbym Flandrię - znajdziecie sobie coś na wynajem pod Brukselą, skoro i tak jest otoczona Flandrią i git ;-)
Zapraszamy kolegę!