Wpis z mikrobloga

@Maffiozzo97: Projektant instalacji elektrycznej ma pracę, która w 95% pozwala mu na prace zdalną. W automatyce nie ma co nawet liczyć na coś takiego. Tutaj najważniejsza cześć pracy to uruchomienie u klienta, a tego zdalnie nie zrobisz. Sam support po uruchomieniu to może jeszcze, chociaż mało która firma pozwoli sobie na dostęp z zewnątrz do ich infrastruktury.
@Maffiozzo97: Zależy co chcesz robić i jakie masz doświadczenie. Od 5 lat pracuje zdalnie. Zajmuje się projektowaniem i uruchamianiem automatyki. Oczywiście czasami trzeba wyjechać na obiekt. Jeżeli nie zamierzasz tego montować i masz doświadczenie które pozwoli ci poprawnie np. wykonać konfiguracje sterownika wcześniej, to jest możliwe, że 90% czasu będziesz siedział na tyłku w domu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Maffiozzo97: zdalnie w automatyce mogą pracować tylko głowni programiści którzy piszą soft na maszyny a do ich uruchomienia jadą rozruchowcy a nie programiści. Większe firmy w Niemczech tak działają. Programista nawet nie schodzi na halę gdzie powstaje maszyna, od tego jest "Inbetriebnehmer"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maffiozzo97: nie wiem jak z UK, ale w DE często pracowałem jako taki rozruchowiec i dostawałem softy od programistów których nigdy na oczy nie widziałem. Siedzieli sobie w biurach lub w domach i pisali soft na kolejne maszyny gdy ja próbowałem uruchomić ich wypociny na maszynie
No ja od ponad 2 lat tak robię jako inżynier produktu (m.in. wsparcie techniczne w dziale handlowym, ale żadne infolinie, wyłącznie praca z technicznymi handlowcami i techniką właściwą) telekomunikacja/energetyka/przemysł. Zdalnie robią też niektórzy projektanci/konstruktorzy (do firmy jadą według potrzeb). Ale jestem zdania że ciężko się załapać, mentalność Januszy wróciła razem z końcem covida, szukaj firm w innych miastach - łatwiej jest też przełknąć zdalnego pracownika jeśli firma ma handlowców w innych rejonach
Nie napisałeś czym konkretnie się zajmujesz więc ciężko coś doradzić.


@jadziem1: Aktualnie pracuję na produkcji na szafach sterowniczych. Jestem po studiach - elektrotechnika. Szukam odpowiedniego zajęcia. Ogólnie to polski rynek nie zachwyca, więc myślę o freelancerce. Tylko, że w Polsce praktycznie nie ma w 100% zdalnej pracy w branży elektrotechniki/automatyki.