Wpis z mikrobloga

Siema wykopki, potrzebna mi wasza porada. Spółdzielnia mieszkaniowa zamontowała na parkingu przyległym do mojego bloku bramę na pilota. Wszystko fajnie tylko ze stwierdzili ze wydadzą tylko 1 pilot na mieszkanie. Wszystko było by ok gdyby bramę można było otworzyć dzwoniąc na nr. Tel. (widziałem te rozwiązanie u znajomych na osiedlu) jednak nie ma takiej opcji bo według spółdzielni jest ona za droga. Problem w tym że potrzebny mi 2 pilot do bramy dla mojej partnerki. Jeździmy do pracy na różne godziny i niema możliwości ze podzielimy się 1 pilotem. Spółdzielnia nie przyjmuje argumentów ze tak się nie da funkcjonować i 2 pilot jest potrzebny. Z tego co mi wiadomo pilot do bramy jest zmienno-kodowy wiec nie da się go prosto dorobić. Proszę doradźcie jak mogę wymusić na nich wydanie drugiego pilota

P.S. Sąsiad poszedł do nich i powiedział ze zgubił pilot i potrzebuje nowego na co oni stwierdzili że nowy mogą wydać tylko jeśli stary zostanie zwrócony.
Może jakieś rozwiązanie #diy
#mieszkanie #spoldzielnia #porady #prawo #parking
  • 102
@Azaminer: idź do kogoś kto dorabia, niech ci wyjmie elektronikę z obudowy i wsadzi do nowej, a do starej obudowy wsadź jakąś płytkę podobną, rozwal to np przejeżdżając samochodem po tym, zanieś takie rozwalone coś (co nie będzie się dało naprawić ani sprawdzić, że to nie oryginalna elektronika - wazne, żeby nie mogli wykryc kombinatorstwa) i powiedz, że się zepsuło, rozwaliło i potrzebujesz nowy. Choć pewnie potrącą ci duuuże pieniądze za
@unclefucker: wszystko przekopiujesz, tak jak ulotkarzom załatwiłem, wejścia do większości bloków gdzie łażą (te plastikowe takie chipy do domofonów, maja ich zestaw i sobie ładnie roznoszą gazetki, z takim pilotem może być problem, bo tamte do domofonów plastiki to od listonoszki pożyczyłem, do tego dostała na flaszkę, z takim pilotem może być problem, ale nie ma problemu nie do przeskoczenia, w ogóle z tymi gazetami reklamowi to jest sajgon, mają w
@Azaminer da się dorobić na pewno, mam to samo u siebie z resztą jak wiele blokowisk u mnie w mieście, tj b dobre rozwiązanie tym bardziej w centrum gdzie mieszkam gdzie chamstwo się zjeżdżało mi na podwórko do południa bo szkoda było 50gr na SPP i tylko miejsca zajmowali, człowiek przyjechał i nie miał gdzie zaparkować, mój pilot sięga z okna w kuchni i otwiera szlaban bez problemu min 50m
Wszystko fajnie tylko ze stwierdzili ze wydadzą tylko 1 pilot na mieszkanie. (...) Problem w tym że potrzebny mi 2 pilot do bramy dla mojej partnerki.


@Azaminer: wszystko fajnie ale weź nas oświeć jak to wygląda od strony spółdzielni. Może spółdzielnia idzie w zaparte bo tam faktycznie liczba miejsc parkingowych =< od liczby mieszkań. W takim wypadku, z całym moim brakiem szacunku dla zabetonowanych spółdzielni to jednak oni by mieli rację.
@Azaminer: gówno nie za drogie, zwykły moduł GSM, jest u mnie w kamienicy i lepsze od pilota - otwiera się tylko jak dzwonisz z zapisanego numeru, więc nawet jak telefon zgubisz to wystarczy kopie sim wziąć.
@atrax15: Czesto pilot moze byc dorobiony tylko jak masz dostep do panelu sterujacego bramy/szlabanu. Przerabialem temat u siebie bo chcielismy z sasiadem dorobic. Tylko serwisant mogl. Tylko ja zaplacilem i bylo po sprawie.
@bacanahali nie wiem jak to jest bo nigdy nie dorabiałem bo nie miałem takiej potrzeby, różowa nie ma prawka nawet to jest mi zbędny ale u mnie na podwórku jest kilka rodzin co mają po 2-3 auta i jakoś sobie radzą więc musi być na to jakiś sposób albo dorobienie albo przepychanki że spółdzielnią
@dzek ja to pamiętam że jak u nas to zamontowali to chyba dało się dokupić 2 sztuki, jeden kosztował 70zl wtedy, myślę że SM robi problem z gówna albo po prostu za mało zamówili i strugaja teraz głupa
Jak z okna możesz otworzyć bramę to sobie sam zrob otwieranie modułem WiFi wykorzystując obecny pilot.

Niestety pilot łapie dopiero jak bardzo wychyle się przez okno i to nie zawsze :/


@Azaminer:

Ja w tym widzę nadzieję ostateczną mimo wszystko. Co prawda wymaga ingerencji w sprzęt, ale kij z tym. Skoro łapie, choć nie zawsze przy mocnym wychyleniu to najpierw musisz dorobić lepszą antenę (obecnie pewnie jest antena na płycie, zamknięta
@atrax15: na pewno się da dokupić - tylko musisz sparować go ze sterownikiem bramy. Nie da się tego zrobić samodzielnie, bez porozumienia z administracją.