Wpis z mikrobloga

Mirki. Mam takiego kumpla, który zawsze jak się spotykamy w większym gronie i ktoś powie coś o polityce, ekonomii, psychologii, biologii, socjologii to on zawsze mówi:

-Ja myślę, że to jest jeszcze bardziej skomplikowane.

I ostatnio z nim gadam na temat alkoholu, bo on zawsze sporo łoi jak gdzieś wychodzimy i on mi powiedział, że właściwie to on pije codziennie w domu jak jest sam też to pije piwa co wieczór.

I ja go pytam, czy skoro tyle pijesz codziennie to nie oznacza, że jesteś uzależniony.

A on mi opowiedział, że nie, bo on to wszystko rozkminił i on już jest na takim levelu, że ze wszystkimi to tak działa, ale w jego przypadku nie, i że on pije codziennie, bo chce, ale nie musi, ale my wszyscy tego nie zrozumiemy, bo to jest tak skomplikowane, że nie dałby rady wytłumaczyć.

#alkoholizm #alkohol #uzaleznienie #narkotykizawszespoko #filozofia #psychologia #heheszki
  • 17
@Ynfluencer w sumie to trochę ma rację bo alkoholizm to skomplikowana choroba i osoby nią niedotknięte niewiele zrozumieją xD ale dobrze podejrzewasz, takie picie ma znamiona zmian chorobowych
Ja też czasem wolę powiedzieć że coś jest bardziej złożone niż wprost powiedzieć rozmówcy że jest zwykłym debilem