Wpis z mikrobloga

Pytanie do #korposwiat i #wykopplus30club, czy ogólnie pracujących przed komputerem - używacie kropli do oczu? Lub wykonujecie jakieś ćwiczenia akomodacji oka?

Nie pieką mnie, nie mam też wrażenia, że są suche, ale po całym dniu/tygodniu patrzenia w ekran i cyferki mam bardzo zmęczony wzrok i właściwie nie jestem w stanie czytać czegokolwiek po pracy.
Zmęczenie zmęczeniem, ale podejrzewam, że nie powinno być aż tak źle jak jest u mnie ()
P.S: Nie robię nadgodzin
#zdrowie #oczy #obrazekdlazwiekszeniaatencji
Pobierz comanchee - Pytanie do #korposwiat i #wykopplus30club, czy ogólnie pracujących przed ...
źródło: comment_1657102030Bcd2yhDnjtDGJ8DQ9qbF5J.jpg
  • 8
@comanchee: robisz systematyczne przerwy od gapienia w monitor/y? Najlepiej w trakcie przerw patrzeć w dal, jakieś drzewka czy coś. No i jeszcze (zauważyłam po sobie), że dłuższe siedzenie przed monitorem po ciemku powoduje cholerne zmęczenie.
@comanchee: co jakiś czas staram się patrzeć w dal (najlepiej na coś zielonego) i skupiać oczy to na dali to na bliży, kręcę gałkami znaki nieskończoności i wychylam je naprzemienne w skrajne ułożenie (góra - dół, lewo prawo)