Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Kiedy twoje dzieciństwo przypadało na czasy iPod-ów, ajfonów 3G, PS3 i popularności "wydań pudełkowych"...i czujesz taką autentyczną nostalgiczną sympatię do gier od Ubi, i strzelanek mających już -naście lat ()

...wracając do nich po latach, jako już młody dorosły, z całkiem "doszlifowanym" angielskim i osobistymi preferencjami - dostrzegasz, że grafika wciąż daje radę, grywalność jest spoko, klimat i muzyka daje wczucie w akcję () choć powstały dwie dekady po muzyczno-filmowych klasykach z ery lat 80., klasykach kina akcji i sensacji...to podobnie jak one - mają potencjał "oczarowywania" kolejnych pokoleń ()

Masz wrażenie, że wtedy "wydarzyły się" pierwsze udane wdrożenia fotorealizmu i dźwięku przestrzennego w grach wideo, a ich twórcy jeszcze starali się wycisnąć ile się da - z tej jeszcze świeżej, cyfrowej "11. Muzy" ( ͡º ͜ʖ͡º) zanim "klikanie w kąkuter" na dobre przeszło do głównego nurtu...iż nawet w RMF Classic (całkiem niedawno) zaczęły pojawiać się ścieżki z gier.

#nostalgia #gry #ghostrecon #rozkminy #lata2000 #wspomnienia #kiedystobylo #ubisoft
j.....r - Kiedy twoje dzieciństwo przypadało na czasy iPod-ów, ajfonów 3G, PS3 i popu...

źródło: comment_1657571092AmkROgfS7N5oxxfJewtZZg.jpg

Pobierz
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kernydz: GRAW 1 i 2. Taki trochę Crysis i Transformers z 2007 "dla tych co wiedzą" ( ͡° ͜ʖ ͡°) z czasów, kiedy jeszcze dewloperzy gier - dla każdego tytułu/serii z osobna - tworzyli w internecie stronę informacyjną, z mini-encyklopedią, namiarami, itp.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kernydz: chodziło mi raczej o te czasy - kiedy to wypuszczono te "perełki" grafiki komputerowej, i kiedy z miejsca podbiły one gusta odbiorców (i to na tyle skutecznie, że nawet odświeżono Crysis'a po latach)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kernydz: cóż...ja tutaj na wypoku wyczytałem, że gry Remastered powstają akurat dlatego, że pomysły i inspiracje się twórcom nowych tytułów wyczerpały - i starają się jakoś zarobić i pociągnąć z tego co już było.

Co by się w sumie zgadzało ze światem filmowym - gdzie też zarabia się na dawnych motywach i modzie.

...tyle, że gry kąkuterowe rozwinęły się jednak z pewnym opóźnieniem względem ruchomych obrazów - co (też) by się