Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 138
Nach Kolberg.

Dawno mnie nie było. Dziś legancko, ale nie inaczej było przez ostatnie 2 miesiące... Chyba przejąłem pociągi na tej linii po jednym z emerytów, który opuścił już nasze mury. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę się przez ten czas wydarzyło, ale kompletnie pochłonęły mnie sprawy krwiodawstwa od zimy zeszłego roku. Czas powoli wracać na stare śmieci i dawać znać kiedy i gdzie możemy się spotkać na pociongach.


A dziś:
48071 PIRAT
04:16 Poznań Główny - Kołobrzeg 08:06
opóźniony przez wymianę lok i inne po stronie IC_

84102 SZYNDZIELNIA
10:57 Białogard - Poznań Główny 14:24

#atencyjnymaszynista #kolej #pracbaza #100twarzykolejarzy #pkp #intercity
Pociongowy - Nach Kolberg.

Dawno mnie nie było. Dziś legancko, ale nie inaczej było ...

źródło: comment_16576795805sI9i4xT7FU78tAmHKfHsu.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pociongowy: jeśli musisz się w trakcie dnia dostać do innej miejscowości (Kołobrzeg - Białogard), jest tam tylko 1 połączenie, a dopadnie Cię np. biegunka, to masz jakąś gorącą linię do maszynisty, żeby poczekał chwilę z odjazdem? ;)
  • Odpowiedz
@Pociongowy: Ej ej bo jak jest okazja to moze bedziesz wiedzial „szyndzielnia” w poniedzialek z pz do ustki czemu miala +20min? Taki korek na „jednym torze” czy cos sie zadzialo?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kupuje_bulki_w_almie: w sumie trochę po to jestem żeby takim odpowiadać. ¯\(ツ)_/¯ to całkiem ciekawe, a poza tym może ktoś czegoś nowego się dowie?
W kabinie się nie przejedziesz (oficjalnie), bo zabraniają tego instrukcje. ¯\
(ツ)_/¯ a tak to nie wiem co.

@wojtek_bez_portek: tak było kiedyś że faktycznie kilka dni się jeździło po całym kraju. Obecnie już tak nie jest.

@watss: zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie i rzadko (xD)
  • Odpowiedz
@Pociongowy: z przygód IC to kiedyś miałem jechać z kolegą do Warszawy z Wrocławia. Wybraliśmy 1 kl w pendolino. Na dworcu pociągu brak, jednoznacznej informacji kiedy będzie brak, po pojawieniu się informacji o opóźnieniu 60 min wsiadłem w auto i pojechałem do wawy. Kolega czekał.



IC i w ogóle kolej w polsce to jest jakaś komedia i nie jest ona żadną alternatywą dla samochodu czy samolotu. 1 kl pendolino kosztuje tyle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzych0: Ale przecież już kilka razy podkreslilem, że to syf, tyle że przy okazji zaznaczyłem też dlaczego tak a nie inaczej jest na polskiej kolei. Absolutnie nie jestem jakimś fanem kolejowym i nie bronię do ostatniej kropli krwi mojego pracodawcy tylko dlatego że tutaj pracuje. Jestem bardzo krytyczny wobec całej firmy ale nie można wszystkiego uogólniać i wrzucać do jednego worka co pokazuje odpowiadając na różne komentarze. Sytuacja której doświadczyłeś jest
  • Odpowiedz
a otwarcie rynku na innych przewoźników, a co za tym idzie na zwiększenie konkurencji, przyspieszy ten proces.


@Pociongowy: raczej dokona żywota PKP, które nie będize w stanie konkurować z nikim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzych0: tego niestety nie byłbym taki pewien ze względu na potężny monopol który obecnie ma Intercity oraz ogromne pieniądze które w tym momencie są pompowane u przewoźnika z różnych stron. Zanim konkurencja będzie na tyle duża żeby wykosić IC miną lata. Na ten moment chyba żaden przewoźnik w Europie w naszym najbliższym sąsiedztwie nie ma na tyle dużego parku taborowego żeby rzucić się na przewozy w Polsce na tak dużą skalę.
  • Odpowiedz
@Pociongowy:

O a właśnie apropo opóźnień
W czwartek właśnie jechałem sobie IC na koncert w Wawie z PO i gdzieś na kilka dobrych sekund przed przyjazdem pociągu nam zmienili peron na peron obok
Wszyscy nagle dzida do podziemia żeby przejść na peron obok
Jak szliśmy w tym podziemiu to słyszeliśmy jak nasz pociąg akat przyjeżdża :///
No niefajnie nie powiem ://
W trakcie jazdy zrobiło się nam ok 1h opóźnienia przez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xydeN-: to też chore... Faktycznie późno są podawane informacje o zmianie peronu w ogóle. Czasem wiadomo o tym dosłownie na minutę przed wjazdem do stacji i nie dziwię się, bo na przykład nie ma krawędzi peronowej lub coś innego dyżurny zaplanował. Nie mniej jednak nie trzeba dzidowac w razie co. Poczekamy. Po prostu dać info że jeszcze inni idą i o.
W ogóle to jest także niewygodne dla mnie z perspektywy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sas1906: to ci zielonego nie pokaże bo
Po 1 to jest TOP (tarcza ostrzegawcza przejazdowa) ma światła biale i pomarańczowe
Po 2 jest unieważniony wskaźnikiem w31
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sas1906: jestem kolejarzem musiałem coś po kolejowemu powiedzieć xD świeżo po pouczeniu okresowym jestem xD
Nie pisałem tego złośliwie. Pozdro ( )
  • Odpowiedz
@Pesa_elf A to ja uciekłem z PKP do prywaciarza, ale nadal na tej je$anej kolei.
Spokojnego dnia ziomeczku i jak najmniej wyjaśnień ()
  • Odpowiedz