Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 138
Nach Kolberg.

Dawno mnie nie było. Dziś legancko, ale nie inaczej było przez ostatnie 2 miesiące... Chyba przejąłem pociągi na tej linii po jednym z emerytów, który opuścił już nasze mury. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę się przez ten czas wydarzyło, ale kompletnie pochłonęły mnie sprawy krwiodawstwa od zimy zeszłego roku. Czas powoli wracać na stare śmieci i dawać znać kiedy i gdzie możemy się spotkać na pociongach.


A dziś:
48071 PIRAT
04:16 Poznań Główny - Kołobrzeg 08:06
opóźniony przez wymianę lok i inne po stronie IC_

84102 SZYNDZIELNIA
10:57 Białogard - Poznań Główny 14:24

#atencyjnymaszynista #kolej #pracbaza #100twarzykolejarzy #pkp #intercity
Pociongowy - Nach Kolberg.

Dawno mnie nie było. Dziś legancko, ale nie inaczej było ...

źródło: comment_16576795805sI9i4xT7FU78tAmHKfHsu.jpg

Pobierz
  • 97
@Pociongowy: ale czemu kłamiesz? Tamten gość ma rację, wlasciwie każdy pociąg jest potężnie opóźniony, przy wyjezdzie z Wrocławia pociąg ma 15 min opóźnienia, a dopiero rozpoczyna trasę! Sam kiedyś kupiłem bilet na Pendolino, oczywiście przyjechał stary, śmierdzący kibel z przedziałami i nie dostałem zwrotu pieniędzy, mimo, że sie odwołałem. Oczywiscie zwrot tylko przez internet przez maile do jakichś konsultantów, bo maćki z PKP nie przewidziały opcji zrobienia tego w kasie na
@venomik: to pojedź sobie PolRegio i przestań marzyć, wszystko jest po staremu. Dalej jeżdżą kible z twardymi siedzeniami, dalej jest tyle ludzi, że wygląda to jak metro w Tokio i dalej pociągi są ZAWSZE opóźnione. Nie mówiąc juz o tym, że pociag potrafi nagle sobie przyjechać na inny peron, albo zostać odholowany i trzeba się przesiadać do innego. Wczoraj była taka sytuacja. Nic się nie zmieniło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@atrophy:
Ad.1) W którym miejscu skłamałem?
Ad.2) Rozumiem, że codziennie jeździsz każdym pociągiem na terenie Polski aby twierdzić że "właściwie każdy" jest opóźniony i to dość sporo. Tutaj raczej muszę odbić piłeczkę co do kłamstwa w twoją stronę.
Ad.3) Jak kasjerzy na dworcu mieliby zweryfikować w 5 minut słuszność Twojej reklamacji skoro na odpowiedź przewoźnik ma ustawowe 30 dni, a sytuacje które pasażer reklamuje nie zawsze są czarno-białe tak jak to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@redmad: Nie czytałem. Niestety nie jestem typem mola książkowego. Może kiedyś znów wrócę do powiększania biblioteczki w domu. Gdy jednak już przeczytam na pewno podzielę się swoją opinią na ten temat.

@kontodlabeki: On jest z Dolnego Śląska, a tam w PolRegio jeżdżą jeszcze takie jednostki. Niemniej nie rozmawiamy tutaj o przewoźniku regionalnym ale ziomeczek chyba nie ogarnia. ¯\_(ツ)_/¯
@atrophy:
Brzmisz jakbyś oczekiwał ode mnie, żebym oceniał coś nie na podstawie własnych doświadczeń, ale na podstawie losowego wpisu w internecie. Różnica między nami jest taka, że ja opisuję tylko moje odczucia i moje doświadczenia, natomiast Ty używasz zwrotów kategorycznych: 'WSZYSTKO jest po staremu', 'NIC się nie zmieniło', itp. Co jest wierutną bzdurą.
Inna sprawa, że Twoje 'właściwie każdy pociąg jest opóźniony' też tak kiepsko w zderzeniu z faktami wygląda, bo
@Pociongowy: no tak, muszę jeździć kazdym pociągiem w Polsce, żeby twierdzić, że jest opozniony XD. Co jadę, to jest opóźniony, a jechałem 6x przez ostatnie 2 tygodnie. Mało, ale KAŻDY był opóźniony. Opóźnienie to stan normalny u was, a hitem jest opóźnienie przy rozpoczęciu trasy. Równie dobrze moglibyście nie mieć rozkładu, i tak przyjeżdżacie kiedy chcecie. Wczoraj pociąg do, albo z Gdyni, nie pamiętam. Było około 100 minut opóźnienia. Przecież to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@atrophy: no stwierdzasz właśnie, że KAŻDY, a ja twierdzę, że kłamiesz. I właśnie jest tak jak mówię.
Podaj numery pociągów, sprawdzimy sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°) może uda mi się podać przyczynę tych opóźnień. XD
Ale jeśli już jesteś tak obeznany w świecie kolei i doskonale wiesz na czym polega prowadzenie ruchu kolejowego to nie wiem czy odpowiedź na nurtujące cię pytanie dlaczego pociąg jest opóźniony będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mukofag: no teraz to od Poznania:
120/70/100/90/60/90.. ale fajna - tak. Tylko jest bardzo problematyczna ze względu na jeden tor i wzmożony ruch na niej. Wiele razy trzeba krzyżować się z innymi pociągami nawet jeśli jedziesz w planie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atrophy: taguj, pytaj - to nie boli. Możesz też wysłać mi te numery w wiadomości prywatnej ¯\_(ツ)_/¯ Ale Twoje dzisiejsze komentarze uznaję za absolutną bzdurę niemającą pokrycia w rzeczywistości.