Wpis z mikrobloga

Nie mówię, żeby nie próbować i się nie starać


@Sig_mar: Właśnie mówisz. Dokładnie we fragmencie "dwudziestu innych którym się nie udało/wrócili do punktu wyjścia".
I co, nauczyli się czegoś, a mimo to dalej siedzą w tym samy miejscu? To widać muszą nauczyć się czegoś innego, albo zmienić lokalizację.

Równie dobrze możesz mówić osobie w depresji "wyjdź do ludzi, idź pobiegać"


@Pieczarka: No tak, bo teraz jak wiemy, #!$%@? = "ta
@mitchumi: Od XIX wieku, mam Ci link do google podać?

@tellet: nie wciskaj mi czegoś, czego nie powiedziałem - hurra optymizm może być tak samo niszczący jak totalna stagnacja.

To widać muszą nauczyć się czegoś innego, albo zmienić lokalizację.


Rozumiesz taką pewną podstawę, że czas nie jest z gumy? To samo psychika, która może zostać naruszona gdy ktoś próbuje a nie wychodzi. Na kursy/przeprowadzki trzeba mieć kasę a nie "po
bo gdy taka osoba sobie uświadomi że straciła np. 15 lat żeby się odnaleźć i stracił najlepsze lata życia, to będzie w jeszcze gorszym stanie


@Sig_mar: Niby jak miałby być w gorszym stanie? Będzie bogatszy o 15 lat doświadczenia vs 15 lat stania w miejscu xd

Poza tym wiadomo, że mem jest uproszczeniem, ale wyśmiewa postawę wielu przegrywów na wykopie, którzy patrzą tylko w przeszłość. Oczywiście, że szkoda straconego czasu i
@MXkeys:

Będzie bogatszy o 15 lat doświadczenia


Że co? Przypuścmy, że robi przez tyle lat te kursy spawacza i IT ale nie wychodzi...ale po tym czasie odnajduje się w pracy w backoffice. To znaczy że jest 15 lat w plecy a nie "15 lat doświadczenia". Migomat raczej mu w pracy biurowej nie będzie potrzebny.

A co do 25 latka i mówieniu o przegraniu życia to raczej coś się u niego dzieje
A co do 25 latka i mówieniu o przegraniu życia to raczej coś się u niego dzieje w życiu, skoro tak sądzi (chyba że naprawdę jest leniwą bułą, wybitnie leniwą).


@Sig_mar: Tak działa depresja. Ja tak też miałem ¯\_(ツ)_/¯

Że co? Przypuścmy, że robi przez tyle lat te kursy spawacza i IT ale nie wychodzi...ale po tym czasie odnajduje się w pracy w backoffice. To znaczy że jest 15 lat w
@MXkeys:

Tak działa depresja. Ja tak też miałem ¯_(ツ)_/¯


W Twoim wypadku depresja, u innych brak pewności siebie (m.in niektórymi czynnikami które wymieniłem wcześniej), brak celu (nie dla każdego kasa to cel, ale jeść i gdzieś mieszkać trzeba) itd...

a co lepsze 15 lat życia na koszt rodziców i brak doświadczenia nawet w spawaniu?


No skoro robił kursy to raczej gdzieś pracował - skoro nawet mieszkał z rodzicami, ale coś próbował
@cranberry250: Zgadza się, u mnie zadziałało i szybko się rozwijam pod kątem kariery czy warunków pracy. Na pewno nie było to proste i wiele razy się zmuszałem czy zarywałem nocki ale się udało. Zabawnym jest jak bardzo można zmienić swoją pracę w ciągu 2-3 lat.
Sam znam również osoby, które ciągle narzekają i nic z tym nie robią ale to ich życie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChlopcoPusia: Dużo studentów pracuje albo jest na studiach dla samego studiowania. Po drugie bzdura, że przegrywy to głównie ludzie do 23 roku życia, jak zaczniesz czytać ten rakowy tag to można odnieść inne wrażenie xD