Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@moll: Wytrząsa.Tą stroną którą widać na zdjęciu, podbiera krzak i takimi długimi widłami otrząsa. Z drugiej strony podaje owoc na taśme i wentylator odwiewa liście. Sam owoc trafia do skrzynki :) Na youtube są filmiki jak to pracuje :)
@LisiaNora: no niezłe ceny z tego co sprawdziłem, my jak kończyliśmy plantacje to cena było lekko ponad złotówkę i nie bardzo się to opłacało. Jak teraz wychodzi pod względem zysku po odliczeniu utrzymania upraw i kombajnu. Jaką masz odmianę
@Znowmuszewymyslec: na aronie jest sezon w sierpniu( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@LisiaNora: fajnie! Nie uszkadza to systemu korzeniowego krzaczków? Kiedyś czytałam opinie o takich wytrząsaczkach do drzewek, że może i szybkie, ale niezbyt zdrowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tochybaananas: Conan i Ruben. W tym roku cena super, na dzień dzisiejszy cena 8,50 +vat. Cieszymy się, bo się opłaca, ale pamiętam lata gdzie było po 0,50 gr a i był rok, że wcale nie brali, i wtedy no za nic się nie opłacało, owoc na krzaku został. Na szczęście nie tylko z krzaków żyjemy :)
@LisiaNora: pamiętam jak mnie na wakacjach u babci gonili do czarnej i czerwonej, nienawidziłem bardziej niż jagód, ni wiem czemu(może brak cienia). Gdyby w połowie lat 90tych ktoś mi powiedział że kombajn będzie zbierał porzeczki to bym nie uwierzył, szczególnie jak się naoglądałem co te maszynki ręczne robią z krzakami jagód. dobrze że jest cena. Dżemik z czarnej super sprawa. Kompot z czerwonej też. Urodzaju, pogody i dobrych cen.