Wpis z mikrobloga

Wyższy poziom wtajemniczenia rodzica.
Bez praktyki nie ma teorii! Czy wykopowi rodzice mają takie momenty satysfakcji kiedy posiedli wyższy level wtajemniczenia zarezerwowany rodziców? Taki lifehack o którym Wam nikt nie powiedział wcześniej? Patrząc z boku to jakaś nic nicnieznacząca pierdoła, ale Wy wiecie że odkryliście protip życia?
Moje odkrycia:
*da się karmić piersią na brzuchu przez sen
*bombel dłużej bawi się miskami i szpatułkami kuchennymi niż typowymi zabawkami
*przewijanie można ułatwić sobie zapinając napki z krocza na ramieniu bombla
A Wy jaki macie lvl?
#dzieci #rodzicielstwo #karmieniepiersia #tatacontent
  • 5
@Malachitowa_Laka_Morza: *przed rytuałem spania zabawa z bomblem ok. 15min w przytulanie i własnymi rękoma na łóżku, w ciszy. Dzięki temu się wycisza. *Mycie dupy z emolientem po kupie w zlewie. *Piłki do suchego basenu w macie edukacyjnej pobudzają pracę nóżek (0-3 mc). *Oball to świetna zabawka (0-4 mc). *Duży, stalowy garnek do wyparzania wszystkiego na wieczór, jak bombel pójdzie spać. *W ogóle ręce rodzica to fajna zabawka
@Malachitowa_Laka_Morza:

da się karmić piersią na brzuchu przez sen

Ja się tak nie mogłam wyspać, dopiero podkładanie rolowanego koca i karmienie na boku uratowało moje plecy i (jako tako) noce.

U mnie takim przełomem był cosleeping. Wreszcie zaczęłam się wysypiać i skończyła się walka o wyjście z pokoiku.
A z drobiazgów - słoiczki na początek rozszerzania diety, plamy po jedzeniu schodzą z ubrań pod wpływem słońca, jeśli nie zejdą w praniu
@Malachitowa_Laka_Morza:

U mnie to było przejście z płaczącym noworodkiem do ciemnego pokoju. Zawsze było zaskoczenie i przerwa w płaczu, żeby przetworzyć co się właściwie stało i wtedy można było pokołysać, spokojnie mówić itp. i zazwyczaj już nie wracała do płakania.

A później audiobooki z bajkami do słuchania przy zasypianiu. Jak chciałem czytać przy lampce, to się podnosiła i chciała patrzeć przez ramię na obrazki, a tak można zgasić światło, przytulić się