Wpis z mikrobloga

@7160: @brakloginuf: No właśnie jeśli była by możliwość i to tak mega powiedzmy by płacić tam 300zł czy coś miesięcznie. Czyli nie spłacać nic kredytu i "tracić" ten hajs na bank to przez 2 lata uzbiera się 7200zł a płacąc normalnie stopa zje więcej. Jak stopy spadną to nadpłacić resztę póki była by okazja.

Może ktoś w temacie się wypowie :D
@Niebadzlosiem:
Umowa kredytowa nie jest jakaś szczególnie skomplikowana wbrew temu co Ci tu piszą ;)
Musisz płacić bankowi odsetki w określonej wysokości, tego nie zmniejszysz, i kapitał w określonej wysokości, tu możecie z bankiem się dogadywać. Jeśli nie jesteś jakoś szczególnie stary bank chętnie np wydłuży Ci kredyt żebyś zamiast np 100 rat kapitałowych po 1000 zapłacił 200 rat kapitałowych po 500 - wtedy w ostatecznym rozrachunku na odsetkach więcej zarobi,
@LGirl: Dzięki za wytłumaczenie. No nic myślałem że wyrucham bank a to bank wyruchalby mnie :P
Innymi słowy jedynym sposobem na wysokie stopy procentowe to spłata szybka xD By jak najmniej stracić.
A najlepiej nie brać kredytu póki co i poczekać na stałe małe.
@Niebadzlosiem pomyśl tak sam z siebie, wygoogluj sobie:
- procent składany
- inflację
- jak działa kredyt hipoteczny

I zadam Ci jeszcze pytanie:
-co byś zrobił wynajmując mieszkanie i nie mając swojego, a mając 500k na koncie:
a) kupił mieszkanie i mieszkał za gotówkę
b) kupił mieszkanie za 100k+400k kredytu
dowiedz się najpierw jak są naliczane odsetki i jak działa kredyt, bo to co mówisz nie ma sensu, chyba że chciałbyś żeby te niezapłacone odsetki były dodawane do kapitału pozostałego do spłaty, wtedy po kilku takich miesiącach ludzie by płacili mini ratkę razy 2 i to bez dalszego wzrostu stóp ;)


@Niebadzlosiem:
@Faynem: takie coś kiedyś istniało i nazywało kredyt Alicja. Do tej pory PKO ma od niego czkawkę.

https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/kredyty/kredyt-alicja-co-to-historia-warunki-wyroki-sadowe/zz7e8xw
@Niebadzlosiem: możesz próbować negocjować zmniejszenie marży w banku. Moją marże z wartości 2,5% bank zgodził się zmniejszyć do 1.6%. Napisz podanie, że wzrosły ci koszty życia, wszytko podrożało, a Glapiński obiecywał, że nie zwiększy i kłamał, wspomnij też, że konkurencja obecnie ma marże na poziomie 1,5%, myślę, że na jakieś dwa lata powinno się udać zmniejszyć ....