Wpis z mikrobloga

Jak mnie to wku*wia i śmieszy jednocześnie. Patologia polskich dróg czyli ważniaki w nowiutkich suvach.

Jade wczoraj S8. 130 na blacie czyli prędkość optymalna biorąc pod uwagę warunki, leciwą Skodę i rodzinę na pokładzie.
Na prawym pasie laweta z przyczepą, przed nią tir. Na drodze pusto więc zaczynam wyprzedzać. Minąłem pierwsze auto, równam się z naczepą tira i za plecami pojawia mi się kutiasiarz w nowym Mercedesie (GLKa bodajże).

Scenariusz więc znany - podjeżdża na dwa metry za zderzak i zaczyna napieprzać długimi raz po raz. Do uja pana, czego te typy oczekują? Że wjadę pod naczepę co by tylko on mógł przejechać? Że zredukuje przy 130 bieg co by wycisnąć z załadowanego samochodu więcej mocy? Po prostu nie czaję.

A ten debil jak świecił od początku tak świecił aż do końca manewru oczekując cudów. No może pod koniec miał trochę racji bo mi noga 'spadła' z pedału gazu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to nie jakiś ewenement a stałe zjawisko.

Hatfu na was

#polskiedrogi #samochody #kierowcy
  • 182
  • Odpowiedz
Op już przekracza prędkość, ale znajduje się oczywiście ktoś inny kto musi #!$%@?ć jeszcze bardziej.

Nie wiem człowiek jedzie w Austrii albo Hiszpanii na tempomacie zgodnie z limitem to nie ma takich cyrków. W Niemczech nawet jak ludzie #!$%@? to wiedzą, że w każdej chwili moze być tak, że ktoś Ci wyjedzie bo jak jedziesz 180 to nie ocenisz dobrze jego prędkości. Natomiast tylko u nas ludzie mają takie problemy

@luky1234 Tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2:

za plecami pojawia mi się

Od kiedy to autostrady mają takie zakręty, że NAGLE może ci się pojawić auto w lusterku w trakcie wyprzedzania dwóch tirów?

Ah no tak- może SIĘ POJAWIĆ, jak jesteś kapeluszem bez wstecznego lusterka, który wyprzedza tyle samo co te tiry.
  • Odpowiedz
@ATAT-2:
Dobry bait, ale się #!$%@?łem, tylko nie na Ciebie a tych farfocli wyżej.

Zawsze, przy każdym takim poście muszą się pojawić dzbany które będą bronić kretyna podjeżdżającemu innym pod dupę. Nosz #!$%@? mać, dojeżdżanie komuś pod bagażnik z prędkościami autostradowymi to jest stworzenie zagrożenia w ruchu i powinno skutkować odebraniem prawka.

I nie ma tu NIC do tego czy "zajechałeś" debilowi czy nie, bo normalny kierowca jest świadomy tego :
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Jesli wyprzedzasz Tira to zrownaj sie na jakas chwile z jego predkoscia na wysokosci przedniego kola ciagnika, wtedy jest wieksza szansa, ze taki baran dostanie kamieniami po szybie/lakierze. Plus ogolnie zwalniaj przy wyprzedzaniu, jak jestem w PL to ogladanie w lusterku jak im pekaja zylki traktuje jako rozrywke prawdziwego dzentelmena.
  • Odpowiedz
Scenariusz więc znany - podjeżdża na dwa metry za zderzak i zaczyna napieprzać długimi raz po raz. Do uja pana, czego te typy oczekują? Że wjadę pod naczepę co by tylko on mógł przejechać? Że zredukuje przy 130 bieg co by wycisnąć z załadowanego samochodu więcej mocy? Po prostu nie czaję


@ATAT-2: Ty!!

Bylo trzeba tak zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zwolnić na tyle aby te ciężarówki
  • Odpowiedz
1. Wymusiłeś pierwszeństwo, skoro pojawił się tak szybko blisko Ciebie zanim wyprzedziłes 1 tira.


@Wloczykij2: xD
Poczytaj sobie definicję wymuszenia pierwszeństwa.

2. Skoro notorycznie Ci się to zdarza to słabo, bo notorycznie wymuszasz.


Nie, po prostu sporo jeżdże ekspresówkami i autostradami.
  • Odpowiedz
  • 0
I tak to właśnie jest, jak policja zamiast łapać ludzi którzy odstępu nie trzymają to pilnują domu.
  • Odpowiedz
Ty pisałeś swoja historyjkę, ja swoją.


@slayer90: Ale ty rzucasz w moim kierunku kłamliwe oskarżenia i starasz się wmówić coś, czego nawet nie powiedziałem xD
  • Odpowiedz
@ATAT-2: nie przejmuj się, wszystkie wykopki ktore Cie krytykują pewnie wyznają januszowa zasade iz "lewy pas jest dla tych którzy szybciej jeżdżą" ewentualnie "lewy pas to nie kółko różańcowe" he he he...
  • Odpowiedz
@willard: Niestety taka prawda. Jakbym miał rejestrator to dodałbym film z dowodem a wtedy na 100% bym usłyszał 'lepiej pokaż co było 43 minuty temu, na pewno bez powodu nie mrugał'
  • Odpowiedz
Od kiedy to autostrady mają takie zakręty, że NAGLE może ci się pojawić auto w lusterku w trakcie wyprzedzania dwóch tirów?


@tellet: Nie autostrady tylko ekspresówki
A jak wreszcie na jakąś autem wyjedziesz to się przekonasz, że takich łuków może być cała masa.
A mógł wyjechać też zza innego pojazdu
Albo cisnąć prawym pasem za sznurem aut
itp itd
  • Odpowiedz
@ATAT-2 A bylo miejsce żeby się schować po wyprzedzeniu lawety?


@Iudex: No jasne, jakieś 10 metrów pomiędzy naczepą a załadowaną lawetą. Oczywiście miałem się tam wepchać byle seba szybciej pocisnął?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: Nie wiem jak zrobiłeś ale ja jadąc A4 prędkością 110 km/h spokojnie sobie wyprzedzam o ani razu nie dostałem długimi. Może dlatego bo nikomu się nie #!$%@?łem pod maskę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz