Wpis z mikrobloga

Śmiej się, ale Polska to nie USA, gdzie stopień uzbrojenia jest taki że każde osiedle by się samo obroniło. W Polsce zostalibyśmy bezbronni na ich pastwę losu, a wiadomo jak oni traktują ludność cywilną, zginęlibyśmy w męczarniach. Jesteśmy rozbrojonym narodem. Przyszła by wojna, wojsko by walczyło na froncie a ty jako cywil nie miałbyś się czym obronić nawet przed szabrownikami albo dywersantami. Śmiejemy się z kacapów że słabi, nawet ich "zapraszamy" do
  • Odpowiedz
@Nateusz1: ile razy jeszcze będzie to wałkowane, agresja ludności cywilnej w stronę agresora nie przynosi praktycznie żadnej korzyści militarnej, a tylko usprawiedliwia agresje i zabijanie cywilów i to jeszcze w majestacie prawa międzynarodowego bo jeśli każdy cywil to potencjalne zagrożenie to wroga armia po prostu zabija cywili przy najmniejszym podejrzeniu, że mogą oni posiadać broń. Nie wiem jak to Sobie wyobrażasz, masz w domu pistolet wchodzi wroga armia do miasta Ty
  • Odpowiedz
sportowa, myśliwska, sporo znajomych ma


@Ogorek95: fajnie by było, gdyby nie trzeba było robić z siebie idioty i udawać, że jesteś sportowcem, albo lubisz biegać po lesie i strzelać do rowerzyst... Dzików. Nie mówię o broni w markecie, ale przy pozwoleniu do obrony osobistej powinno wystarczyć, że jestem niekarany i zdrowy psychicznie.
  • Odpowiedz
@Nateusz1: Polska ma jedne z największych w NATO siły specjalne, porównywalne z USA, UK i Turcją.

Nie bez powodu wszyscy w Polsce mają jednostki specjalne:
- policja;
- żandarmeria;
- skarbówka;
- straż graniczna;
- służby ochrony kolei;
- ABW;
- jeszcze pewnie o paru zapomniałem;

To oni mają zabezpieczać tyły przed dywersją.
  • Odpowiedz
Nie mówię o broni w markecie, ale przy pozwoleniu do obrony osobistej powinno wystarczyć, że jestem niekarany i zdrowy psychicznie.


@Kajtosz: No dobra, ale po co osobie niekaranej i zdrowej psychicznie broń do obrony osobistej? Czujesz zagrożenie idąc do pracy? Boisz się, ze ktoś Ciebie napadnie jak będziesz wracał z pracy? Bo tutaj już możemy mówić o pewnych problemach natury psychicznej, skoro tak przepełnia Cię strach.

Broń jest Ci potrzebna, by
  • Odpowiedz
@Nateusz1: Możesz mi opisać jak np. Ukraińscy cywile walczą prywatną bronią? Mają jej więcej niż my, na szybko patrząc 4 razy więcej, wiec słucham.
Cywile są gówno warci w walce z wojskiem, szczególnie jesli nie są dowodzeni i nie współpracują z innymi jednostkami. Poza tym, weź mi powiedz, jaka, cywilna, broń jest w stanie zniszczyć np. Transporter opancerzony?
  • Odpowiedz