Wpis z mikrobloga

Witam, paczka nadana 14 lipca w której były moje osobiste rzeczy ubrania maszynki do golenia itd. wiele kosztownych rzeczy zaginęła prawdopodobnie. Ubezpieczona paczkomatem do 5000zl. Co mam teraz robić jak InPost wycrnia wartość rzeczy w paczce? Zginęło mi bardzo wiele razem z kamera GoPro. #poczta #kurier #sortownia #inpost #paczkomaty
  • 11
@kulukaj:
Musisz udowodnić powstałą szkodę, czyli np. faktury zakupu, potwierdzenia płatności, zdjęcia zawartości itp.
Ubezpieczyciel Inpostu wskaże ci, jakie dokumenty masz przedstawić w celu uzyskania odszkodowania.
Wartość poniesionej szkody, to nie tylko wartość rzeczy w przesyłce, ale wszelkie koszty, które w związku z tym poniosłeś (oczywiście trzeba to udowodnić).

I musi upłynąć 30 dni, aby przesyłka została uznana za zaginioną.
@kulukaj: Pewnie nadawałeś bez etykiety? To wtedy standard niestety, paczki nadane bez etykiety giną zatrważająco często, grupy facebookowe są pełne takich wpisów.

Mam nadzieje, że odzyskasz kaskę, bo jednak stracić rzeczy osobiste to trochę boli. I rada na przyszłość - wkładać do paczki jakąś kartkę z namiarami na siebie. Jak etykieta odpadnie to otwierają paczkę i szukają właśnie czegoś takiego.