Wpis z mikrobloga

Zawór zwrotny mi się poluzował i gdzieś wyleciał w trakcie jazdy w Clio 3 1.2 TCE. Próbowałem znaleźć taki sam, ale tych zaworów jest pierdyliard rodzajów i nie są oznaczone żadnym numerem seryjnym. Co jest oznaczone to cały moduł 8200983031. Jest on na francuskich stronach, ale nigdzie nie jest dostępny - sprawdzałem strony francuskich dealerów, francuski eBay - nic. Ma ktoś jakiś pomysł na naprawę tej usterki?
Wrzucam zdjęcie całego modułu i brakujacego zaworka. Z góry dzięki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#renault #clio #mechanikasamochodowa #samochody
Disky - Zawór zwrotny mi się poluzował i gdzieś wyleciał w trakcie jazdy w Clio 3 1.2...

źródło: comment_1658946020HqDV1EvqwNhEh7m4ZCujmp.jpg

Pobierz
  • 12
@Disky: takie rzeczy tylko z oryginału pozostaje ci aso i nowy kompletny przewód albo rozbiórki ze szroty.

To się za rzadko psuje by to było w zamienniku produkowane. Dlatego nie możesz tego znaleźć w zamienniku w necie.
bo tak to tylko ASO i czekanie pewnie z 2 tygodnie


@bubel119: już sprawdziłeś, że wiesz ile czasu będzie czekał? Z ASO jest różnie, czasami ten sam dzień, czasami na drugi dzień, a czasami czekamy na ściągnięcie z Francji. Wyroków nie ma co zakładać.
@trzaichlac69: @Bartisss: @ksiak: dzięki za odpowiedzi Panowie

Zdjalem dół w nadziei, że gdzies spadło na ekologię i dalej tam tkwi, ale lipa - pusto :( zamierzam zmieniac auto więc chyba przeboleje bez tego do końca roku i oddam na szrot.

@bubel119: chodzi Ci o dobranie jakiegoś zaworu zwrotnego żeby zgadzał się na rozmiar jako alternatywy, tak?
@Disky: ktoś tu zdaje się wcześniej majstrował i z jakiejś przyczyny poucinal końcówki od tego co najpewniej jest przyczyną tego że to odpadło. Zastanawiam się teraz jak to dobrze złączyć z kablami