Wpis z mikrobloga

Sekta Świadków Jehowy dalej grasuje sobie bezkarnie po ulicach największego miasta w Polsce.

Materiały wskazują na to, że ewidentnie polują na Ukraińców wykorzystując ich nieciekawa sytuację i wiedząc, że mogą szukać w tych trudnych czasach wsparcia duchowego.

Nikt z tym nic nie robi mimo braku zezwoleń na wystawianie materiałów reklamowych w przestrzeni publicznej miasta i mimo tego, że to sekta.

Dziś póki co pierwsze stanowisko jakie widzę.

#codzienneszkalowanieswiadkowjehowy #jehowi #swiadkowiejehowy #takaprawda #sekta #ukraina #wojna #bekazodludzi #wiara
Pobierz bizonsky - Sekta Świadków Jehowy dalej grasuje sobie bezkarnie po ulicach największeg...
źródło: comment_16590744803H8uOssVPulG9QwfiJw7nx.jpg
  • 61
@bizonsky: Chłopie, to jeszcze nic. Wyobraź sobie, że u mnie na osiedlu funkcjonuje sekta która kilka razy dziennie nawołuje dzwonami swoich podopiecznych - głównie starszych i samotnych staruszków. Pobiera opłaty od wyznawców i co gorsza jest finansowana z budżetu państwa! I co najbardziej mrozi krew w żyłach - kadra zarządzająca nie podlega przepisom prawa jak normalny obywatel. Menadżerowie dokonują przekrętów finansowych na gruby hajs, gwałcą dzieci itd. a prokuratura konsekwentnie odmawia
@Sandrinia:
No chodzi mi właśnie uderzenie w ciało kierownicze, a także tych najwyższym stopniem świadków w kraju, jak oni będą dostawali kary pieniężne to zgłoszą się o pomoc do ciała kierowniczego, bo ono jest wyżej, a wtedy zobaczą, że gówno dostaną i góra ma ich gdzieś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakby uderzyć po kieszeni takich wyższych stopniem świadków, i by zobaczyli, że góra się na nich wypięła,
@bizonsky: weź tak głęboko się zastanów i sobie odpowiedz, czy ci ludzie stojąc tam na ulicy robią coś karygodnego? Jeżeli ktoś będzie chciał z nimi pogadać, to daj mu pogadać, a jak będzie chciał przystąpić do ich Kościoła, to będzie to jego decyzja i niech przystępuje. Chcącemu nie dzieje się krzywda i z tego co wiem, to innych też nie krzywdzą
no to zrobi mi inny


@johnblaze12345: Jeśli będzie o tym wiedział. Serio problem jest realny mam w rodzinie SJ i to wysoko postawionych, organizację uważam za szkodliwą. Choć jest tam wielu dobrych ludzi to zasady SJ są złe. No i nie byłoby Ci miło gdyby ktoś z rodziny lub przyjaciół został SJ i miałby nakaz cię nawrócić lub się odciąć całkowicie.
No i nie byłoby Ci miło gdyby ktoś z rodziny lub przyjaciół został SJ i miałby nakaz cię nawrócić lub się odciąć całkowicie.


@djtartini1: #!$%@?, ale to są tragedie tych ludzi, a nie moje, ani reszty społeczeństwa

Sam znam trochę osób z tej organizacji i wiem, że nikt im tam nie podaje prochów, żeby chodzili na zebrania i "po domach". To tak jak z pokazami garnków - naiwni kupią gratów za
@bizonsky: Raz się zagotowałem, bo dzieciaka zagadywali i próbowali na nim indoktrynacji, ale tak poza tym stoją sobie w ulubionych miejscach i tyle. Można być co najwyżej ciekawym czy taka nieinwazyjna metoda zdobywania nowych owieczek do sekty daje jakiś rezultaty.
@johnblaze12345: wybacz, ale zmienisz zdanie, jak dobiorą się do Twoich dzieci.

Dodatkowo u śj pedofile mają większy raj, niż księża w kk - wymagają świadków gwałcenia dziecka, żeby potwierdzić czyjąś winę (wiadomo przecież, że pedofil będzie molestował dziecko w czyjejś obecności, czego nie rozumiesz) i nie zgłaszają tego na policję. Poczytaj o sprawie pedofilii w zborach śj w Australii. Ofiara pozostaje w zborze z pedofilem. To jest tragedia nie tylko osobista,
Materiały wskazują na to, że ewidentnie polują na Ukraińców wykorzystując ich nieciekawa sytuację i wiedząc, że mogą szukać w tych trudnych czasach wsparcia duchowego.


@bizonsky: Akurat jeśli chodzi o Ukraińców - właściwie odkąd pamiętam, pół stoiska było zawalone ulotkami po ukraińsku. Jak dojeżdżałem pociągiem do Łodzi z parę lat temu, to taki widok przy dworcu był częsty. No ale nie zmienia to faktu, że niestety teraz śj mają większą "okazję".
@bizonsky: Ale zdajesz sobie sprawę że te "polowanie na ukraińców" odbywa się przez samych ukraińców? Świadkowie na samym początku organizowali domy i transport dla swoich z Ukrainy. I teraz to Ci z Ukrainy stoją i rozmawiają o Jehowie z innymi ukrami. Zresztą jeśli świadków nazywasz sektą to nie chce wiedzieć czym jest KK