Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem wieloletnim użytkownikiem tego pseudoportalu. Właściwie byłem. Teraz sobie czytam tylko w wersji bez logowania. I wiecie co? Usunięcie konta było najlepszą możliwą decyzją.
Owszem - są tutaj osoby, które mają coś mądrego do powiedzenia. Tylko po pierwsze - jest ich coraz mniej, a po drugie - nie bardzo wiadomo jak przez ścianę ścieku przefiltrować te wypowiedzi i je odnaleźć w sensownym czasie nie marnując 10 godzin.
Pozostała część to albo wypowiedzi jakichś półmózgów albo zarozumiałych narcyzów.
Ja akurat udzielałem się bardziej na tagach #finanse #firma itp. No i akurat trafił mi się ostatnio książkowy przykład znaleziska o tym jak to młodzi ludzie zmieniają często pracę i pod spodem komentarze wielce oświeconych użytkowników (elity internetu), że "stare czasy" się skończyły w PRL i teraz to "rynek pracy" jest i będzie już forever po stronie pracownika bo "czasy się zmieniły". No więc skomentuję to wielkim XD. Tak właśnie wygląda banieczka wykopu i pseudo rzeczywistość w oparciu o dowody anegdotyczne.

Rynek pracownika to BYŁ. B-Y-Ł. Zderzenia ze ścianą jest w obliczu kryzysu jest nieuchronne i właściwie to terapia uzdrawiająca już trwa, ale jeszcze nie jest wdrożona w pełni. Na razie tak w 10%. Weźmy np. takie raty kredytów. Wzrosły - to oczywiste. Ale jakieś gówno kredyty hipoteczne to oczywiście jedna strona medalu. Tsunami jest w kredytach firmowych a tam żartów nie ma. Z tych kredytów płacone są właśnie te fanaberie polegające na zmianach pracy co pół roku, po to żeby "dostać podwyżkę". Jeśli ktoś łudzi się że taki przedsiębiorca przerzuci koszty wzrostu kredytów/płac itp. na klienta końcowego (czyli tego któremu wzrosła rata hipoteki i płaci teraz 2x więcej za jedzenie niż pół roku temu) to niech jeszcze raz sobie to przemyśli.

I nie rozwodząc się dalej - właśnie tak skończą teorie dzieci na wykopie. Smutno i z hukiem.
I tak jest ze wszystkim tutaj. Giełda, kredyty, praca, hr, itp. O tagach da inceli nawet nie wspominam bo to już nadaje się na poważne leczenie.
Także, kto jeszcze tego nie zrobił - to niech rozważy wyjście z banieczki i kółka wzajemnej adoracji.
Polecam i zapraszam.
#praca #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e8b806d068bbe89beedc44
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4