Wpis z mikrobloga

@Jestem_robotem123: Słuchałem jego wywiadów u Zychowicza i nie kompletnie się nie zgadzam. Sykulski jest mocno proruski, krytykuje pomoc Ukrainie przy pomocy ruskiej propagandy, ignoruje ruskie zbrodnie wojenne i niekorzystne informacje na temat Rosji. Góralczyk mówi dużo o Chinach bo ma dużą wiedzę na temat co się tam dzieje, ale jest neutralny, nie atakuje Zachodu, mówi jedynie by utrzymywać jakieś stosunki z Chinami i nie zrywać chociażby więzi gospodarczych tylko dlatego że
@Jestem_robotem123:

Z hi-techu to pierwszym lepszym przykładem jest 5G i cała wojna handlowa z tym związana. Z kolei w dziedzinie militariów masz na przykład wyścig w zakresie broni hipersonicznej, gdzie USA wydają się być w tyle.

Chiny mają największą liczebnie cywilną i wojskową flotę, najwyższe PKB, są największym producentem setek dóbr i surowców.

Oczywiście Chiny mają swoje problemy - demograficzne chociażby - ale postrzeganie Chin jako biednej masy pełnej siły roboczej
Z hi-techu to pierwszym lepszym przykładem jest 5G


@drhab: co xd w jaki niby sposób są lepsi w 5g którego nawet nie mają?

Z ich super bronią hipersoniczną jest jak z yeti, a wiemy że Chińczycy jak coś zrobią to bardzo lubią się chwalić więc prawdopodobnie też #!$%@? mają. Z resztą patrząc na ich lotniskowce które są jak łódki przy lotniskowach USA to by się zgadzało

PKB bierze się właśnie ze
najwyższe PKB


@drhab: co, przecież USA ma sporo wyższe PKB nominalne, nie wspominając już o per capita

co xd w jaki niby sposób są lepsi w 5g którego nawet nie mają?


@Jestem_robotem123: nie no, trzeba uczciwie przyznać, że z tej pary, to akurat USA są tymi, które 5G nie mają, tj. swojego 5G. USA korzysta z rozwiązań Samsunga, Nokii i Ericssona, natomiast Chińczycy mają swoje ZTE i Huawei.