Wpis z mikrobloga

@kiszczak: ja nie mam dzieci, ale zgadzam się z Twoją narracją. Analogicznie można byłoby powiedzieć że wyjazd w góry to praca, bo musisz kupić/dobrać wyposażenie, pojechać tam specjalnie, chodzić po nich i męczyć się -> wykonujesz pracę. W tym nurcie nawet odpalenie netflixa jest pewną pracą, bardzo lekką, ale musisz wykonać pewne czynności. Oczywiście dzieci to nieporównywalnie większa do wykonania 'praca', ale semantyka działa tak samo.

Jak dla mnie absurd, bo
@kodecss

Ale po robocie wracałeś do dziecka, żeby się z nią pobawić pół godziny - jak to bywa u ojców.


Czy przejmowałeś pałeczkę i tam od 16 do 21 się nią zajmowałeś jak zaśnie plus wstawanie do niej.

U mnie było inaczej. Pierwszy rok siedziałem 24/7 z lekkimi przerwami gdy małżonka wracała z pracy. Teraz jest nastolatkiem. Drugi ma 5 lat i w zasadzie też zabawiam go najwięcej, bo teraz jestem na
@kiszczak: tu nie chodzi o porównywanie 1:1 tylko o ilość obowiązków i możliwość regeneracji przy takich zajęciach. Jeśli zostajesz w domu z dzieckiem, to nie zajmujesz się tylko dzieckiem, ale i prowadzisz cały dom. Pracujesz w zasadzie bez przerw, także w nocy, a jeśli karmisz piersia to już wogole stajesz się cała fabryka. To jest inny rodzaj obciążenia niż praca na etacie. Miłość rodzicielska oczywiście jest potężna motywacja, ale niektórych rzeczy
@kiszczak: nawet hobby, czy pracę możesz na chwilę odłożyć i np. wyspać się lub porobić coś innego - coś dla siebie. W przypadku rodzicielstwa tak nie jest i dlatego jest trudne. I tak - miłość do dziecka daje ogromne pokłady motywacji, ale organizm ludzki jest tylko ciałem i mimo to może opadać z sił. Miłością tylko częściowo zastąpisz potrzebę snu lub konieczność ciągłego czuwania.
@kiszczak: wiem o co Ci chodzi, chodzi Ci o to, że dziecko nie jest pracodawcą na którego się pracuje w celu otrzymania korzyści materialnych.
Tu nie o to chodzi, chodzi o sam fakt nie związany z tym co masz z tego że zajmujesz się dziećmi, ale ile czasu i siły potrzebujesz na zajmowaniem się dziećmi a siedzeniem i pracowaniem w firmie.