Wpis z mikrobloga

Czy są jakieś warte zahaczenia certyfikaty z wirtualizacji? (Network Virtualization / Data Center Virtualization)

W ostatnim czasie dość sporo czasu poświęciłem na naukę tej dziedziny, przedmiot na studiach mnie zaciekawił, trochę w pracy + przerobiłem książke i myślałem, czy by może tego nie wykorzystać i nie spróbować zrobić jakiejś certyfikacji, jeśli w ogóle jest i jest ona w jakiś sposób doceniana, jeśli chodzi o adminkę. Czy ktoś z Was robił certyfikację od VMware?

Czy udostepniają oni jakieś dodatkowe materiały - czy certyfikat ten jest ważny na jakiś limitowany okres czasu?


#informatyka #sieci #wirtualizacja #vmware
  • 2
VCTA-DCV


@Yakooo: Czy są warte? na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Sam certyfikat VCP nie daje gwarancji pracodawcy, że znasz tę technologię dobrze - niestety dostępne sa gotowe odpowiedzi w internecie i wystarczy odrobina wysiłku, żeby go zdać.
Z perspektywy integratora - chętnie zatrudniam kogoś, kto już ma VCP, choćby NV lub DCV - ale po potwierdzeniu, że faktycznie ma (choćby śladowy) knowhow a nie tylko wykuł pytania :)