Wpis z mikrobloga

Moderacja usunęła mi wpis o ŚJ jako powód podając "inne".
Mam to w dupie i nie wiem o co chodzi więc wstawiam post jeszcze raz z cenzurą twarzy członków sekty, zakładając że to jedyne do czego się można przyczepić w tym wpisie.

Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~2022 niekoloryzowane, bo mam kolorowy aparat.

Od około tygodnia okupują w kilku dzielnicach najbardziej ruchliwe skrzyżowania stolicy licząc na nowe ofiary.
Na to, że uda się wciągnąć w machinę sekty kolejne zbłąkane dusze, nie wspominając z początku o wielu chorych praktykach jak wykluczanie najbliższych niewierzących osób z otoczenia czy wmawianie ludziom że transfuzja krwi to grzech.

A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Można poczytać w Internecie wiele informacji na temat tego jak działa ta machina. Również na mikroblogu byli wyznawcy tej sekty nie raz opisywali swoje przykre doświadczenia.

Teraz polują na Ukraińców zagubionych i szukających wsparcia przez wojnę jaka opanowała ich kraj. Widzimy to po materiałach reklamowych .

Z kolei zwolennicy ŚJ (tak, są wśród Mirków sekciarze) usilnie próbują odwracać kota ogonem, udając, że problem ŚJ nie istnieje i wszyscy dookoła wmówili sobie historię na ich temat.
Najczęstszym pierwszym argumentem takich wykopków jest coś w stylu "ŚJ są związkiem wyznaniowym a nie sektą".
No i są, ale tylko dlatego, że polskie prawo nie reguluje takiego pojęcia jak sekta.

Do tego dochodzi nielegalne ustawiane w pasie ruchu drogowego jakim jest chodnik materiałów reklamowych, dlatego też widząc takie osoby zachęcam do zgłaszania ich do odpowiednich służb miejskich.
Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego (wyrok z 16 maja 2018 r., sygn. akt II GSK 87/1) sądy uznały, że:
- droga z chodnikiem i przestrzeń nad nimi stanowią pas drogowy;
- nie ma znaczenia to, na jakiej wysokości reklama wisi nad chodnikiem;
- nie ma znaczenia to, czy reklama utrudnia ruch pieszych lub pojazdów;
- nie ma znaczenia to, czy reklama koliduje z urządzeniami drogowymi lub wpływa na bezpieczeństwo;
- jeśli reklamę umieszczono na budynku tak, że wystaje nad pas drogowy, to mamy do czynienia z zajęciem pasa drogowego, na które jest potrzebne zezwolenie;
- w razie zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia, nakłada się karę stanowiącą dziesięciokrotność opłaty, jaką należałoby uiścić za legalne zajęcie pasa.

I tu również pojawiają się jechoworycerze mówiąc "że przecież oni nikomu nie szkodzą".

Jak uargumentowalem wyżej - szkodzą.
A do tego nielegalnie się reklamują zaśmiecając przestrzeń publiczną o mając się za lepszych od innych którzy muszą tego prawa przestrzegać.

#swiadkowiejehowy #jechowi #religia #bekazpodludzi #sekta #oszukujo #prawo #wiara
Pobierz
źródło: comment_1659692373iOIiK9UnqYpFXeEAtzrPio.jpg
  • 79
@croppz no a co dobrego jest w fast foodach?XD Jestem jak najbardziej za zakazem śmieciowego jedzenia.

Ale zupełnie nie rozumiem co fakt że na świecie istnieje więcej tak szkodliwych rzeczy jak sekta świadków jehowy ma udowadniać w kwestii tego że ŚJ są sektą którą należy szkalować.

A jesteś już kolejna osoba która próbuje przenieść problem na inny temat jak by to mogło dowieść że świadkowie Jehowy są ok (a nie są bo
@mondrymiszcz: no to wybacz dosadność, ale zwyczajnie nie rozumiem o czym #!$%@?.

Wierzący katolicy swoim dzieciom fundują równie subtelne pranie mózgu, szczególnie jak w szkole religii uczy jakaś bardziej nawiedzona zakonnica. Wyrzucanie z domu za odmowę uczestnictwa w magicznych obrzędach nie jest co prawda wpisane w oficjalny kodeks postępowania, a pozostaje w gestii rodzica, za to z drugiej strony przed członkostwem nie ma ucieczki - zapiszą cię zanim nauczysz się mówić,
@croppz nie są lepsi ani od katolików ani od muzułmanów co starasz się za wszelką cene udowodnic bez argumentow, nikt rozsądny nie twierdzi też że są gorsi.

Natomiast wątek jest o konkretnej sekcie, tak samo jak często są wątki o innych konkretnych religiach i kolejny raz powtarzam, że porównywanie ich nie sprawi, że nagle jedna jest cool a druga nie bo odwala o 1% krzywych akcji mniej. Widać po sposobie rozmowy że
nie są lepsi ani od katolików ani od muzułmanów co starasz się za wszelką cene udowodnic bez argumentow


@bizonsky: są lepsi, już ci napisałem dlaczego. Jako że nie jestem członkiem, są dla mnie całkowicie nieszkodliwi. Za to katolicy zamknęli mi sklepy w niedzielę, a muzułmanie maja niepokojącą tendencję do wybuchania w tłumie.

Widać po sposobie rozmowy że funkcjonujesz w ich ograniczonym polswiatku.


@bizonsky: no tutaj śmiechłem. Rodzina katolicy, chociaż teraz
@croppz teraz to juz gadasz jak potłuczony i wymyślasz jakieś argumenty o kebabach przeinaczajac zupełnie sens moich słow XD

Serio nikt się nie nabierze na to co piszesz, że masz ich niby gdzieś ale ich tak usilnie bronisz.

No i pewnie teraz powiesz że nie bronisz ale jaki jest koń każdy widzi ¯_(ツ)_/¯
Serio nikt się nie nabierze na to co piszesz


@bizonsky: no masz mnie, od dziesięciu lat czekałem jako uśpiony agent, żeby teraz tu wjechać cały na biało i bronić szurów wierzących że Noe polował na dinozaury. xD

Chcesz to sobie poscrolluj trochę moje komentarze, w temacie religii moje poglądy od kiedy założyłem tu konto zbytnio się chyba nie zmieniły.

To jeszcze raz: jehowi to szury, sekta, banda odklejeńców, a do tego
@croppz Tym bardziej wydaje się to niespojne że decyzje polityczne podciagasz pod decyzję KK, a to wina społeczeństwa że wybrała taką władze.
Ustawy o których piszesz krojone są pod wyborców wierzących w KK jacy stanowią większość elektoratu partii rzadzacej ale pisane są bo politycy mają z tego zysk w postaci żelaznego elektoratu a nie bo kosciol tak chciał bo Bóg kazał niepracowac w niedzielę. To zupełnie inny rodzaj manipulacji, oczywiście nie mniej
dlatego jehowi nie powinni tego robić


@bizonsky: pomińmy chwilowo temat nieletnich, bo w nim wszystko co miałem do powiedzenia już napisałem.

Wciąganie do sekty ludzi "zagubionych i szukających wsparcia" to nie jest uszczęśliwianie na siłę. Mówimy o dorosłych ludziach mających możliwość wcześniejszego sprawdzenia na co się piszą. Jak trudne by to do zrozumienia nie było, przynajmniej niektórym z nich musi się to z jakichś powodów podobać. Nie mój cyrk, nie moje
@croppz absolutnie się z tobą nie zgadzam. Przy takim podejściu żaden istniejący problem nie byłby problemem i wszystko należałoby olac.

Może jeszcze niech cały świat oleje pomoc Ukraińcom, co się może złego stać, przecież to nie nasz cyrk...

A skoro to jak mówisz "nie twój cyrk nie twoje małpy" to ja kolejny raz pytam: na #!$%@? się tak rozwodzisz na ten temat w takim razie XD
Weź zwyczajnie wyjdź z watku skoro
@bizonsky: No i do kogo dzwonić, kiedy spotkam takich jehowców na ulicy? Policja, czy straż miejska? Będę w przyszłym tygodniu w mieście wojewódzkim, a że bardzo lubię kręcić małysza i #!$%@?ć srogie inby, chętnie poszukałbym takich gagatków i zrobił im problem - tym bardziej, że ogólnie brzydzą mnie religie, jakie by nie były.
@robertx masz rację, mea culpa
@Glikol_Propylenowy tak, straż miejska powinna jak najbardziej przyjąć takie zgłoszenie

Sam jeszcze nie testowałem bo głównie ich mijam w drodze do pracy, czytałem tylko artykuły na ten temat, ale mam w najblizszych planach żeby zadzwonić jak ich znowu spotkam i udokumentowac przebieg takiej interwencji.
dzieci,które w tym są wychowywane też same sobie szkodzą? Przecież sprzedaż kołder za 6k to oszustwo


@mondrymiszcz: jakbyś doczytał, to napisałem że pranie mózgu dzieci to co innego. Tu mówimy o dorosłych ludziach, nieubezwłasnowolnionych odpowiedzialnych samych za siebie. Oszustwo? Jakby czytali umowy przed podpisaniem to by nie zostali "oszukani".
@bizonsky: Masz racje. Nie wiem dlaczego niektórzy ludzie to beton i tego nie rozumieją. Nie wypowiadałabym sie gdyby nie moja koleżanka niegdyś do nich przynależąca. Opowiadała mi co sie tam dzieje. W wieku ok 17-18 lat przejrzala na oczy i odeszła od nich. Dużo dużo wcześniej od jej matki odszedł ojciec. Oczywiście jak wiecie ŚJ nie wolno utrzymywać kontaktów z osobami spoza zboru tak wiec moja koleżanka wychowywała sie bez ojca.
@shnitzel: widzisz, a pod każdym wątkiem wypowiadają się świadkowie/ludzie wychowani w tej sekcie i twierdza, że takie rzeczy jak Ty piszesz to wymysły mściwych ludzi, którzy zostali wyrzuceni i są sami sobie winni.

Co do małżeństw świadków, to wiele jest bardzo nieszczęśliwych. Ludzie pobierają się mając po 18,19 lat, tylko po to żeby się "legalnie" bzykać. A potem nadchodzi codzienne życie, oraz sztuka kompromisu, która jest bardzo ważną częścią każdego małżeństwa.
@mondrymiszcz: U nas na szczęście ta koleżanka była jedyna jehowa w towarzystwie wiec raz dwa poszło oderwanie jej od nich. No i poznała chłopaka z „naszego” grona, którego jest teraz żona. Myśle ze gdyby nie on nadal by tam tkwiła, a tak dzięki niemu i trochę nam przejrzała na oczy