Wpis z mikrobloga

Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~2022

Po ostatnim zdjęciu (na poprzednim była ta sama pani co po prawo tylko na innym skrzyżowaniu) chyba dostali przykaz żeby szczerzej się uśmiechać jak ktoś robi zdjęcie.
Prawie można się nabrać.

Od około dwóch tygodni ŚJ we wzmożony sposób okupują w kilku dzielnicach najbardziej ruchliwe skrzyżowania stolicy licząc na nowe ofiary.
Na to, że uda się wciągnąć w machinę sekty kolejne zbłąkane dusze, nie wspominając z początku o wielu chorych praktykach jak wykluczanie najbliższych niewierzących osób z otoczenia czy wmawianie ludziom że transfuzja krwi to grzech.

A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Można poczytać w Internecie wiele informacji na temat tego jak działa ta machina. Również na mikroblogu byli wyznawcy tej sekty nie raz opisywali swoje przykre doświadczenia.

Teraz polują na Ukraińców zagubionych i szukających wsparcia przez wojnę jaka opanowała ich kraj. Widzimy to po materiałach reklamowych .

Z kolei zwolennicy ŚJ (tak, są wśród Mirków sekciarze) usilnie próbują odwracać kota ogonem, udając, że problem ŚJ nie istnieje i wszyscy dookoła wmówili sobie historię na ich temat. Mozna o tym poczytać w poprzednich moich wpisach na ten temat.

Najczęstszym pierwszym argumentem takich wykopków jest coś w stylu "ŚJ są związkiem wyznaniowym a nie sektą".
No i są, tyle że polskie prawo po prostu nie reguluje takiego pojęcia jak sekta.

Do tego dochodzi nielegalne ustawiane w pasie ruchu drogowego jakim jest chodnik materiałów reklamowych, dlatego też widząc takie osoby zachęcam do zgłaszania ich do odpowiednich służb miejskich.
Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego (wyrok z 16 maja 2018 r., sygn. akt II GSK 87/1) sądy uznały, że:
- droga z chodnikiem i przestrzeń nad nimi stanowią pas drogowy;
- nie ma znaczenia to, na jakiej wysokości reklama wisi nad chodnikiem;
- nie ma znaczenia to, czy reklama utrudnia ruch pieszych lub pojazdów;
- nie ma znaczenia to, czy reklama koliduje z urządzeniami drogowymi lub wpływa na bezpieczeństwo;
- jeśli reklamę umieszczono na budynku tak, że wystaje nad pas drogowy, to mamy do czynienia z zajęciem pasa drogowego, na które jest potrzebne zezwolenie;
- w razie zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia, nakłada się karę stanowiącą dziesięciokrotność opłaty, jaką należałoby uiścić za legalne zajęcie pasa.

I tu również pojawiają się obrońcy ŚJ mówiąc "że przecież oni nikomu nie szkodzą".

Jak agumentowalem wyżej i we wcześniejszych wpisach i komentarzach - szkodzą.
A do tego nielegalnie się reklamują zaśmiecając przestrzeń publiczną i mając się za lepszych od innych którzy muszą tego prawa przestrzegać.

#swiadkowiejehowy #jechowi #religia #bekazpodludzi #sekta #oszukujo #prawo #wiara
bizonsky - Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~2022 

Po ostatnim zdjęciu (na poprze...

źródło: comment_1659946977wjt9i5SaCkMAXUUgMLLQ7M.jpg

Pobierz
  • 47
@Fanatyk_Wedkarstwa: Zaatakuj kościół katolicki, w kazdym miescie kilkanaście kościołów i dzwonią w te dzwony, #!$%@? wie po co, dzieci małe w łóżku po obiadku zasypiają a ci dzwonią, stare naiwne babcie wykorzystują, obiecując raj w niebie i skubią z kasy, zrób z nimi porządek, z tego co wiem, to mówią o jakichś historiach z przed wielu wielu lat a są to historie niepotwierdzone, wiec tym bardziej powinieneś się zainteresować
BTW
A
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: typie 2 sprawy
1. To nie ja napisałem tego posta. Nie jestem OPem.
2. Kościół katolicki to dla mnie taki sam ściek jak jechowi. Każda religia polegająca na wciąganiu do niej innych ludzi jest zła. Nie różnią się dla mnie niczym od jechowych. Nie rozumiem za to dlaczego tak bronisz jechowych skoro kościół katolicki ci tak przeszkadza...
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo nikogo nie monitoruje, robię zdjęcia przy okazji drogi do pracy, nie moja wina że wszędzie się nielegalnie reklamują

Nikt nie szuka haka, zwracam uwagę na różne przypadki łamania prawa i dobrych obyczajów przez różne grupy religijne i każda taką rażąca sprawę staram się poruszyć na forum publicznym celem wzmożenia dyskusji na podobne tematy, ponieważ są one bagatelizowane przez ciągłe naciąganie czegoś co nazywa się "wolność wyznania", a grupy religijne nie powinny
@Fanatyk_Wedkarstwa: Nie mów do mnie typie, bo to niegrzecznie
Byłem pewny ze odpisuje mi OP, nie spojrzałem, więc wyglada na to, ze zwyczajnie #!$%@?łeś się w rozmowę, i coś napisałeś, wiec tylko klikałem "odpowiedz" bez patzrenia na autora.
Nikogo nie bronię, dla mnie każda religia to kajdany dla umysłu a uwierz mieszkam w miejscu, gdzie dodatkowo mam inne religie i widzę jakich zombie z nich religia robi i jak małe dzieci
Nie mów do mnie typie, bo to niegrzecznie


@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: wybacz, nie chciałem Cię urazić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Byłem pewny ze odpisuje mi OP, nie spojrzałem


No domyśliłem się.

więc wyglada na to, ze zwyczajnie #!$%@?łeś się w rozmowę


w nic się nie #!$%@?łem, każdy ma prawo komentować wpisy na wykopie xD jak coś piszesz (a szczególnie coś bez sensu) to licz się z tym, że ktoś
urodziłeś się wczoraj i nie wiesz, jak działają ŚJ?

przecież oni nagabują ludzi, żeby wstąpili do ich chorej i szkodliwej sekty. To nie jest 'wierzę, w co chcę'.


@pierogu: Pewnie dlatego, ze to ich powinność, obowiazek, bo mają coś w swojej religi, ze muszą głosić słowo boże, czyli łazą po domach i "głoszą"
W miescie w którym mieszkam, nie zaczepiają, tylko stoją ze swoimi broszurami i czasami przyjdzie list do "Householder"
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: no widzisz, Ty się nie zajmujesz bo szkoda Twojego czasu, a OP się zajmuje i poświęca swój czas na ostrzeganie przed destrukcyjną grupa jaka są świadkowie Jehowy, która wykorzystuje i manipuluje często osoby po trudnych przeżyciach, dla swojego zysku.

Nie wiem czemu pod każdym postem jest ta sama gadka "a kościół to...", przecież na wykopie postów o kościele jest jakieś 100 X więcej. Także wychodzisz na obrońcę organizacji,która płaci wielomilionowe
@mondrymiszcz oczywiście tak jak pisałem wcześniej każdy robi ze swoim życiem to co uważa za słuszne, jeden modli się do jakichś wyimaginowanych bóstw w niebie, inny atakuje ich na forach, #!$%@?ć to .
Napisałem tylko że to e #!$%@? dziwne taka nagonka, każdy ma swój rozum lub go nie ma.
Odpisałem na wpis opa bo to nie było coś w stylu mem na kościół katolicki, tylko starannie przygotowany artykuł co robią, gdzie
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: sekty, ich proces werbowania oraz szkody, które wyrządzają ludziom w środku, często dzieciom, to nie jest sprawą "każdy sobie wierzy w co chce". Jeżeli jesteś ciekaw czy świadkowie Jehowy to po prostu religia i nic nikomu złego nie robią, to polecam sobie obejrzeć jakiś dokument. Np ten:

https://m.cda.pl/video/2804794fb

Pozdro
@bizonsky:

ŚJ we wzmożony sposób okupują w kilku dzielnicach najbardziej ruchliwe skrzyżowania stolicy licząc na nowe ofiary.

We wrześniu wracają do głoszenia od domu do domu, więc szykuj się albo na to, aby ich zagiąć (mogę pomóc ( ͡° ͜ʖ ͡°)), albo aby im powiedzieć stanowczo "nie życzę sobie waszych wizyt". W wypadku wybrania przez Ciebie opcji nr 2 zaznaczą sobie, że pod ten adres mają nie