Wpis z mikrobloga

Jeśli tak wygląda rynek byka, to ja jestem chiński cesarz. Zmienność rynku jest ogromna, i urywa łapy ludziom o słabych nerwach. Siedzę w szortach po uszy, z ledwo zipiącym depo, i prędzej zabierze mi to łapczywa ręka brokera niż pozamykam z własnej woli.
To tylko kwestia czasu kiedy indeksy polecą na zbity pysk, ale najpierw trzepanie leszczyny
#gielda
Pobierz
źródło: comment_1659985034z9edLTI7klVWrNxMNsnq7a.gif
  • 18
@gruba-ryba: wprost przeciwnie, jestem spokojny jak nigdy dotąd, bo jestem przekonany że prędzej czy później nastąpią spadki, jeśli wszedłem w trade za wcześnie to trudno, ale nie zamierzam zamykać tego ze stratą.
@151346136: a pojutrze może być vix 30 i rozpęta się piekło. Jazda 2,5% w górę a potem w dół czego byliśmy świadkami dzisiaj, nie ma miejsca gdy jesteśmy w stabilnym trendzie wzrostowym. To co obserwujemy to paniczne zamykanie
jestem spokojny jak nigdy dotąd, bo jestem przekonany że prędzej czy później nastąpią spadki


@diler_biedy: tak samo jak pewne jest to, że prędzej czy później nastąpią kolejne wzrosty ( ͡° ͜ʖ ͡°) marne to pocieszenie, dla zlewarowanych gdzie Marcin juz dzwoni, nawet gorzej, bo podbitka może ich wyczyścić i chwile później zawrotka
@DiorSauvage wynika to trochę z wzoru na vix który jest dość zawiły ale ogólne wytłumaczenie dlaczego vix dołuje przy ruchach w górę to to:

VIX is tends to move in the opposite direction as the S&P 500 due to technical reasons.

The options that comprise VIX are actually overweight puts than calls, which gives it a negative delta. Due to this negative delta, it is difficult for the VIX to go up
@maniek74: to zależy ile masz wolnego siana żeby doładować konto u brokera ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja pozamykałem nieco pod przymusem kilka udanych trade'ów żeby uzupełnić depo, między innymi shorty spółek technologicznych, kukurydzy, soi oraz longi na usdjpy i obecnie siedzę w okolicy 90-100% depo, zatem musielibyśmy zrobić nowe ath us100 oraz us500 żeby mi łapy urwało. Dodatkowo mam duży udział kontraktów na złoto w portfelu które
@diler_biedy: przecież hossa buduje się na strachu. Chyba już każdy zapomniał o odbiciu po COVID, kiedy nikt nie wierzył że indeksy idą na ath gdy wirus nas zmiecie z powierzchni planety. Sam liczę na korektę jeszcze, ale obecne wzrosty nie są niczym wyjątkowym, nawet na wyższe poziomy ( ͡° ͜ʖ ͡°)