Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 151
Po 6 tysiącach kilometrów w mieście (dojazdy do pracy sklepów itp) stwierdzam że profil drogowego mordercy wygląda następująco:
1. Kobieta
2. Lat 50-60 (choć mężczyzni w tym wieku nie lepiej, taki wiek?)
3. Duży crossover a najlepiej SUV.

Kompletnie nieprzewidywalna, trzeba absolutnie zakładać najgorszy scenariusz. Jeden wypadek z taką już za mną, po nim nauczyłem się jeździć jak ofiara i dzięki temu unikam 1-4 takich w tygodniu (świeżutki wczoraj).

Najgorsze w tym to ze jeśli one robią to nieświadomie (np wymuszenie prawoskretu centymetr przede mną na skrzyżowaniu), to nie da się im tego w cywilizowany sposób zakomunikować by się nauczyły. Inb4 mam dzwonek ale w SUVie świetnie zaizolowanym, z muzyką ona jest w swoim świecie.

Widzę tylko innych kierowców łapiących się za głowę gdy widzą to co ja.

#rower #rowerelektryczny
  • 31
@DunningKruger Obniżyłbym próg do 40 albo nawet do 35 - wiek w którym od zrobienia prawka minęło wystarczająco dużo czasu, żeby kompletnie zmieniło się środowisko, żeby już zapomnieć przepisów i jednocześnie uznać, że skoro tyle lat już się jeździ to pewnie się ogarnia.
Do tego osoby w tym typie nie śledzą zmieniających się przepisów (w związku z powyższym) , a tak w ogóle to nudne i niepotrzebne, kiedy jeździ się bezpiecznie w
cześć kobiet w okolicach 40 , nagle się odcina od zewnętrznego świata drogowego i żyje jakby w swojej bańce


@lentilek: Też to zauważyłem. Większość kierowców zatrzymuje się już przed przejściem dla pieszych. Jak się jednak zdarza kierowca, który ma pieszych gdzieś, to jest to na 90% kobieta (10% że taxi).

Wpuszczanie z uprzejmości tych z podporządkowanej kiedy jest korek? No chyba jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby jakaś kobieta wyświadczyła mi
Ja nie wiem jakim cudem one się masowo nie rozbijają.


@lentilek: Każdy ich unika na drodze. Lata temu gdy byłem gówniakiem znajoma starych kupiła sobie SUVa, to było jeszcze zanim było ich aż tyle co dziś. Zapytana po co drobnej babce taka fura powiedziała że wygodniej jej się jeździ bo wszyscy uciekają gdy tylko włączy kierunkowskaz. Wtedy wydawało mi się to zabawną anegdotką, dziś tak wygląda świat ¯\_(ツ)_/¯