Wpis z mikrobloga

#upc #telewizja #technologia #netia

cześć mirki, czy ktoś z was używa tego nowego dekodera 4K od UPC? na necie sporo negatywnych komentarzy i się zastanawiam czy nie wpakuję się na minę. Mam jeszcze opcję wzięcia telewizji i internet od netii, ma ktoś doświadczenie jak to u nich wygląda?
  • 6
@alvaros: A czego dotyczą te negatywne komentarze? Ogólnie mam, używam i jak na moje podstawowe potrzeby to wszystko działa bez zarzutu poza dwoma mankamentami:
1. Jest opóźnienie w sygnale względem znajomych, którzy mają zwykłe podłączenie (ma to znaczenie jak oglądamy coś w tym samym czasie i komentujemy na messengerze np F1)
2. Nie ma zapisu nagrań lokalnie tylko wszystko w chmurze więc są większe ograniczenia względem tego co można nagrać i
@alvaros: A, faktycznie coś słyszałem o tym, nawet był kiedyś taki dzień gdzie to u mnie się zdarzyło ale na przestrzeni kilku miesięcy to był może tylko jeden raz. Nie oglądam jakoś bardzo dużo tv ale zdarzały się dni, gdzie coś leciało non-stop i buforowania nie było. Bardzo możliwe, że to zależy od mocy sygnału. U mnie nie ma buforowania, u kogoś będzie.
że niby się zacina, buforuje itp


@alvaros: słaby zasięg, pewnie po wifi im śmiga. Ja mam po kablu i nie mam żadnego problemu. Trzeba mieć na uwadzę, że ten dekoder obcina bitrate do 8 mbps, a kanały 4k do bodaj 20 mbps. Przykładowo Eleven 4K leci w 25 mbps, na dekoderze tyle nie masz. Z tego powodu (i mniejsze opóźnienie) ja korzystam równolegle z modułu CI. Z dekodera 4K korzystam tylko