Wpis z mikrobloga

Najgorsze, że skończy się na paru oburzonych wpisach na Twitterze i tyle. Nie ma takiej rzeczy, która by skłoniła ten naród do jakiegokolwiek działania. Kolejna granica #!$%@?ństwa przekroczona przez ten nieudolny rząd a naród śpi.
I to nie jakaś krwawa dyktatura sprawiła, że Polak nigdy nie podniesie ręki na władzę, zrobiło to 500zł.

Każdego dnia na nowo odczuwam ulgę, że już tam nie mieszkam. Nigdzie nie jest idealnie, jednak kiedy widzę jak w #uk za dużo lżejsze afery politycy są piętnowani przez społeczeństwo, opozycję, media, jak przepraszają i ze wstydem ustępują z urzędów, to przynajmniej nie ogarnia mnie poczucie totalnej beznadziei i bezsensu, jakie towarzyszy mi przy czytaniu wiadomości z Polski.

#odra #afera #bekazpisu #emigracja
  • 39
@ziaba_bagienna: Jak czytam takie wpisy emigrantów to zastanawiam się, czy jakoś pomaga im to przetrwać, podtrzymuje na duchu? Wiadomo jak wygląda życie emigranta zarobkowego, takie złorzeczenie na Polskę, dziękowanie że już się tam nie mieszka pomaga potem wstać i #!$%@?ć w jakiejś gówno-robocie z murzynami, w oczach tubylców zajmując drugą, jeśli nie trzecią kategorię w społeczeństwie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pieron: Nie wiem z czego sie smiejecie braindeady. Kaczynski jest ponad kazdym w Polsce. Nie ma nikogo ponad preseza partii. W Anglii krolowa moze #!$%@? premiera na zbity pysk jak komus z rodziny krolewskiej nie bedzie sie podobac. Jest jeszcze wplyw arystokracji na krolowa, ktora tez moze podsunac rozwiazania polityczne. Rzadzi ten kto jest naprawde na szczycie, a na szczycie jest rodzina krolewska. Ignoracja na wykopie i buta.

Ps: Jak Ci
#uk za dużo lżejsze afery politycy są piętnowani przez społeczeństwo


@ziaba_bagienna: Chyba żyjemy w innym kraju xD IHMO zarówno Polska jak i UK to kraje z dykty posklejanej gównem. Jedyna różnica pomiędzy nimi to objętość gówna jaka musiała zostać użyta.
Przykład - kilka lat temu zobaczyłem wyciekające paliwo z jednej z barek na rzecze Cam w Cambridge. Zrobiłem eleganckie zdjęcia, z numerem barki włącznie, i wysłałem do lokalnego councilu. Po tygodniu
@Elaviart: Stwierdzenie, że rząd #!$%@?ł, kiedy #!$%@?ł i to kocertowo to złorzeczenie na Polskę?
Dziękowanie komu? To po prostu zadowolenie z podjęcia decyzji, która okazała się dla dobra.
Gadanie o obywatelach drugiej czy trzeciej kategorii to jakieś kompleksy i projekcje. Ja nigdy się tak nie czułam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
za dużo lżejsze afery politycy są piętnowani przez społeczeństwo, opozycję, media, jak przepraszają i ze wstydem ustępują z urzędów


@ziaba_bagienna: Czyli finalnie jest to samo gówno co w Polsce. Też robią tu wały jak #!$%@? i ich jedyna kara to podanie się do dymisji, a to co nakradli to ich i nikt nie ma odwagi im tego zabrać.

@NielegalneKretowisko: Królowa jedyne co może zrobić to pomachać do plebsu z balkonu.
@ziaba_bagienna: co to za absurdalne obwinianie 500+, akurat 500 na dziecko to chyba jedyna rzecz która się PiSowi udała. BTW wiesz ze w UK tez rząd wypłaca pieniądze na dzieci? Jest to również w Niemczech itd.

W UK wbrew pozorom są bardzo podobne problemy. Wysokie ceny paliwa, wysokie ceny energii - w tym samym czasie korporacje takie jak BP czy Shell notują największy zysku w historii (podobnie jak Orlen w Polsce).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@romek898: Swoja droga, jestes niesamowitym ignorantem piszac, ze najpotezniejszy czlowiek swiata moze tylko pomachac z balkonu i nic wiecej. Ironia losu. Krolowa Anglii jeszcze do niedawna rzadzila USA poprzez umowy bankowe z czasow kolonilizmu, ktore ciagna sie juz od stuleci. Niektorzy chyba zyja na innej planecie jak widac. Trump mial o to niesamowity bol dupy i cieszyl sie jak dziecko, gdy uwolnili sie od brytyjskich bankow po 100 latach.
@DrGreen_2: @romek898: @groman43:
W moim wpisie nie chodziło mi o porównywanie sytuacji politycznej Anglii i Polski. Zaznaczyłam może zbyt delikatnie, że nigdzie nie jest idealnie. Może powinnam napisać „w Anglii też jest pod wieloma względami #!$%@?”.
Wspominając UK miałam na myśli to, zdarzyło mi się widzieć jak politycy jeszcze przynajmniej się starają zachować jakieś resztki honoru, okazują wstyd i skruchę jak coś odjebią i oddają stołki. U nas to
@DrGreen_2: Z 500+ chodzi mi o to, że dla niektórych ludzi te pieniądze to był jedyny powód pójścia na wybory i nadal jest jedynym powodem, dla którego będą bronili PiSu choćby nie wiem co się działo.
Wiem, że w innych krajach też są socjale wypłacane, ale wiem w jakich okolicznościach było to wprowadzane i jakie miało skutki, a także jak bogate są te państwa, więc się nie wypowiem
@ziaba_bagienna: Rozumiem tylko ze Borys chciał się trzymać swojego stołka do samego końca, dopiero jak wszyscy nawet jego wierne pieski zaczęły rzucać rezygnacjami to został zmuszony do odejścia.
Reszta to taka tradycja i kultura odchodzenia gdy złapią za rękę (co jest oczywiście dużym plusem w porównaniu do PL)podobnie styl debatowania w parlamencie - te ich grzecznościowe zwroty itp.
@DrGreen_2: Co do Borysa to się oczywiście zgodzę z Tobą.
Tradycja i kultura - przynajmniej tyle, a w Polsce na bezczela wszystkich, żeby nie powiedzieć dosadniej, robią jak chcą. No i to, że złapani odchodzą to już coś a nie plują ci dalej w twarz