Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czym mogę wypełnić takie ubytki wykute w cegle na rury miedziane do ogrzewania? Docelowo na wierzch przykleję płytę karton gips albo przykręce na m-system atlas. Skute 10 cm w głąb cegły.

Może jakaś piana, pyk pyk na szybkości, czy mam to murować, albo są jakieś inne rozwiązania? Nie wiem, czy piana może być koło ogrzewania?

Picrel rurki, o których mówię
#remontujzwykopem #remont #pytaniedoeksperta
k__d - Czym mogę wypełnić takie ubytki wykute w cegle na rury miedziane do ogrzewania...

źródło: comment_1660292130CLaUlE1O0qP2Wct18IK1Tg.jpg

Pobierz
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jegertilbake:jak się przyjrzeć na pierwszym zdjęciu, to tam jest zapianowane za rurami z wodą, a żeby wyszło mniej piany, to wciśnięte kawałki styropianu. Na dole też tak mogę zrobić? Zwykła piana Soudal z marketu

@bootcamp_java_developer: dom przedwojenny na Śląsku. Ruscy wypalili i góra była na nowo stawiana. Ogólnie same przeboje wychodzą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zalogowany_jako: dlaczego, celem wyrównanie ściany, czy ze względu na to ogrzewanie?

Normalnie dla wyrównania ścian tak robię, paski na kleju albo m system właśnie. Ale m system ma mieć ostatni krążek 7 cm od końca płyty, a tu by musiał być przesunięty ze względu na to wycięcie na rury.

Czy mówisz o odsunięciu się ze względu na ogrzewanie? W takim razie proszę powiedz dlaczego
@jegertilbake: Ok widzę, że Soudal w karcie technicznej ma napisane
"wypełnianie przepustów rurowych, izolacja elementów instalacji c.o. i wodnokanalizacyjny"
Teraz pytanie - całe 10 cm zapianować i tyle, czy coś tam 'wcisnąć', jakieś odpady typu styropian czy cała cegła, żeby to wzmocnić?
@zalogowany_jako:
Tak zrobię.
Wiesz może coś nt. wieszania szafek kuchennych / armatury łazienkowej i dużych kafelek na klejonych płytach albo na m-systemie?

Zastanawiam się jak wypłytować łazienkę i nie wiem, czy płyta na klej + kafle + umywalka nablatowa zdadzą egzamin, czy lepiej to walnąć na M-system właśnie (zdecydowanie droższy od kleju...)