Wpis z mikrobloga

Dlaczego urzędy rejestrują samochody ze skróconymi rejestracjami, mimo że pojazd jest przystosowany do długich?


@Wykopaliskasz: bo taka była prośba rejestrującego i podpisał oświadczenie że duże się nie mieszczą
  • Odpowiedz
Dlaczego urzędy rejestrują samochody ze skróconymi rejestracjami, mimo że pojazd jest przystosowany do długich?


@Wykopaliskasz: Myślisz, że ktoś to sprawdza? Przynosisz dokumenty, płacisz, odbierasz tablice, myślisz, że ktoś w urzędzie będzie dochodził, jakie masz miejsce na tablice? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: I dobrze, że tak robią, bo pokazują, czemu na każdym kroku trzeba stosować masę papierków, zaświadczeń a potem kary itd.

Daj Polakowi trochę wolności i ułatw procedury to potem właśnie ludzie odwalają takie głupoty jak nie są pilnowani.
  • Odpowiedz
myślisz, że ktoś w urzędzie będzie dochodził, jakie masz miejsce na tablice?


@Bad_Sector: Myślę, że powinien. Jest ograniczona liczba skróconych rejestracji (stosunkowo niewielka z powodu małej ilości znaków).
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: jakoś to wpływa na twoje życie, że cudze auto ma krótką lub długą tablicę? skoro urzędnikom pasuje to mnie oblatuje.. nie wiem czy chciałeś wyrazić wpisem ciekawość, oburzenie, zazdrość czy jakieś osobiste doświadczenia powodują niezdrowe zainteresowanie najnudniejszym elementem pojazdu..
  • Odpowiedz
jakoś to wpływa na twoje życie, że cudze auto ma krótką lub długą tablicę?


@hu-nows: Być może kiedyś to wpłynie, gdy kupie sobie auto przystosowane do krótkich tablic, a w urzędzie powiedzą mi, że się skończyła pula i będę miał problem. Nie wiem, czy to wpłynie, ale widzę możliwe zagrożenie, jeśli nikt nie będzie reagował.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: a swoją droga co cie to boli? Tak debil chce to bedzie tak jeździł. A te docinki o gruzie itd sygnalizują chyba ból dupy( ͡° ͜ʖ ͡°)

A swoją drogą mając europejskie auto sprowadzone, że stanow raczej starałbym się to ukryć zmieniając miejsce na tablice, usunąć obrysowki itd.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: no i co? Fajny, mały, zwinny kabriolecik, idealny dla kobiety. Nie każdy musi jeździć nówka z salonu, zwłaszcza jak to nie Daily.

Sam mam kilkunastoletniego merca, zajzyj na moj profil i możesz odszczekac tego rdzewiejącego gruza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trololo55: Nie mam nic do rdzewiejących samochodów. Jestem za używaniem sprzętów jak najdłużej. Sam używam swój telefon komórkowy od kilkunastu lat. Ja po prostu stwierdziłem fakt i próbowałem zrozumieć motywacje właściciela pojazdu. Myślę, że są takie, jak w drugim akapicie pierwszego wpisu.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: a powiedz mi jakie narzędzia mają urzędy aby to weryfikować? żadnych. Masz oświadczenie do rejestracji gdzie zaznaczasz że chce krótkie i ostrzeżenie że podanie nie prawdziwych danych jakieś tam konsekwencje i tyle. Potem przy przeglądzie nie powinno przejść.
  • Odpowiedz