Wpis z mikrobloga

#wroclaw #motoryzacja #rejestracja #mercedes

Dlaczego urzędy rejestrują samochody ze skróconymi rejestracjami, mimo że pojazd jest przystosowany do długich?

Właściciela jestem w stanie zrozumieć. Wydał wszystkie pieniądze na dwudziestokilkuletni rdzewiejący gruz i nie starczyło na personalizowane tablica za tysiąc, a przecież trzeba się wyróżnić.
Pobierz Wykopaliskasz - #wroclaw #motoryzacja #rejestracja #mercedes

Dlaczego urzędy rejes...
źródło: comment_1660563690YS9pl5110NfkJVF486Jwjk.jpg
  • 76
Na tyłu znakach jest milion kombinacji.


@bigos555: 10 cyft plus 26 liter z alfabetu (liczę wszystkie z angielskiego), razem 36 znaków. Pierwsza litera jest przypisana do województwa. Zakładając, że ustawienie pozostałych znaków nie jest ograniczone żadnymi dodatkowymi regułami i spośród wymienionych wcześniej, żaden znak nie jest wyłączony ze stosowania, to łącznie mamy 36 x 36 x 36 = 46 656 kombinacji na każde województwo, czyli daleko do miliona (nawet jak
Pierwsza litera jest przypisana do województwa


@Wykopaliskasz: Napisałem, że gdy wykorzysta się wszystkie kombinacje. Wystarczy jedna drobna zmiana i polaki nie będą musieli się żreć między sobą. Przypisywanie do województwa nie służy od dawna niczemu.
A ja Ci podałem wszystkie kombinacje


@Wykopaliskasz: A ja ci napisałem banalnie proste rozwiązanie tego problemu, zamiast skomplikowanych procedur. Ta ustawa była niedawno nowelizowana, wystarczyło dodać tę małą zmianę. Urzędasy się bawią a polacy się szczują.
@Wykopaliskasz: A może być tylko jedna literka i tylko w tym konkretym miejscu?

Bo ja widzę 3 znaki czyli:
- 3 cyfry - 1000kombinacji
- Litera cyfra cyfra 24x10x10
- Cyfra litera cyfra 10x24x10
- cyfra cyfra litera 10x10x24
- litera litera cyfra(3x) 24x24x10
- 3 litery 24x24x24

Można odliczyć kombinacje które zawierają słowa jak #!$%@? to i tak masz dużo. Kwestia dostosowania przepisów