Wpis z mikrobloga

Siema #motomirko rzuccie proszę okiem na zdjęcie plus jedno w komentarzu. Kable nie wyglądają na przygryzione, płyn w aku jest, jakieś pomysły? Czy po prostu aku do wymiany? Mam oryginalny jescze aku(tak mi się wydaje ale raczej tak). Jak odpaliłem rano auto do roboty to nic nie było, w ciągu dla włączał mi się alarm i jak wsiadłem chcąc wracać do domu to już miałem te ostrzeżenia. Jechać do lokalnego mechanika czy tylko autoryzowany serwis i miliony monet? Auto #mazda #mazda3 BM rocznik 2014 hatchback 2.0 benzyna #motoryzacja
bez_szalu - Siema #motomirko rzuccie proszę okiem na zdjęcie plus jedno w komentarzu....

źródło: comment_1660568556NGfO3eSNQh4krIxOMNtIAe.jpg

Pobierz
  • 11
@bez_szalu:
sprawdź ładowanie aku na odpalonym silniku- prawdopodobnie zaginęło w akcji
sprawdź też napięcie po dłuższym postoju- być może uszkodzony/zwarty akumulator i układ ładowania się zabezpieczył

w miarę spadku napięcia na aku i jazdy będą wyłączać się kolejne układy: ABS, ESP, radio itd
@bez_szalu Podładuj aku. Jak będzie problem się powtarzać aku do wymiany. U mnie kupiłem ładowarkę ale jak auto stało tydzień znowu miałem te komunikaty i skończyło się na nowym aku. Jeżeli masz interfejs diagnostyczny możesz forscanem zobaczyć jaki masz SOC akumulatora.
Kurde bo lato jeszcze jest, mrozów nie ma a tu by się aku rozładował .. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@bez_szalu:
latem akumulatory umierają od gorąca- zwarcie na celi albo inna przerwa ¯\_(ツ)_/¯
jak tam napięcie, sprawdzone?