Wpis z mikrobloga

@Aplikacja_TelaDei: w Żukowie stoi zasłonięty pomnik żołnierzy radzieckich. W kamieniu obok jest wyryte "Żołnierzom radzieckim poległym w wojnie z faszyzmem" Proponuje zamazać "radzieckim" i będzie ok.
  • Odpowiedz
A nie uważacie, że usuwanie tych pomników może mieć negatywne skutki? Wszak przypominają nam o tym jakie #!$%@?ństwa wyprawiali czerwonoarmiści. Gdy usuniemy wszystkie ich symbole z przestrzeni publiczne, a książki ulegną degradacji. Pozostanie jedynie wersja elektroniczna, którą w kilka chwil można zmienić.
  • Odpowiedz
@ku2yn: A gdyby na terenie Polski istniały pomniki nazistowskich zbrodniarze to też byś tak uważał? Te pomniki zostały wzniesione ku chwalę żołnierzy radzieckich i nie mają żadnej wartości historyczne a jedynie propagandową. To że wiemy że byl to zbrodniarze to zasługa edukacji, książek i filmów
  • Odpowiedz
Według różnych źródeł od 165 do 170 cm wzrostu, więc krasnal, kacapie.


@unfolding: o politykach dowolnej nacji mów co chcesz, ale co ci zawinili niscy ludzie żeby z nich drwić jako z ogółu?
  • Odpowiedz
@Aplikacja_TelaDei: ale Wy wiecie, że dużą część sowieckiej armii stanowili Ukraińcy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A nawet Polacy?

Ja bym to gówno wywalił zaraz po rozpadzie związku radzieckiego, ale wtedy wykopki nie mogłyby się pałować do decyzji robionych pod publiczkę. Prawda jest taka, że to była swołocz i zaraza ale skoro przez 20 lat im nie przeszkadzało mieć pomniki ludzi co przeganiali Niemców (i owszem, wprowadzali własny
  • Odpowiedz
@unfolding:ja mam 1,7 w klapkach. Z wieloletniej praktyki ci powiem, że niscy ludzie mają wystarczająco przekichane z powodu wzrostu, nie trzeba im tego wypominać na każdym kroku.
  • Odpowiedz