Wpis z mikrobloga

Różowa musiała udać się do lekarza.

- ganglion nadgarstka rośnie i bardzo boli
- nie ma możliwości pracy, a umowa tylko do 30 września 2022 r.
- nie może normalnie jeść, nosić zakupów, prowadzić auta
- wizyta u chirurga ortopedy na NFZ możliwa w lutym 2023 r.
- a do tego czasu???
- wizyta prywatna na następny dzień 250 zł + USG 50 zł - były już 2 wizyty, będą kolejne, skierowanie na fizjoterapię, ostatni przystanek przed możliwą operacją
- fizjoterapia na NFZ możliwa od połowy września 2022 r.
- a do tego czasu??????
- fizjoterapia prywatna 300 zł (za całość), zaczynamy na następny dzień
- jak się nie uda to będzie operacja, prywatnie to już kilka tysięcy złotych, ciekawe kiedy będzie termin na NFZ...

I mógłbym zrobić identyczną wyliczankę, jak przyszło do usuwania ósemek. Dentyści na NFZ to jakiś dramat. Materiały i narzędzia rodem z PRL. Prywatnie luksusowa, bezbolesna obsługa. Na NFZ błędne diagnozy, liche materiały, kiepskie terminy.

Bycie młodym dorosłym, pracującym, wykształconym, bezdzietnym, panną/kawalerem, jest w tym kraju nie do zniesienia. Nic nie dostajemy, nie mamy jakichkolwiek dopłat, dodatków, plusów, tarcz, tylko nam zabierają.

Przyjdzie moment na emigrację, bo czuję, że to nie ma sensu, chociaż ja się przed emigracją broniłem dosyć długo, bo uwielbiam ten kraj ze względu na jego geografię i kuchnię. Wszystko ma jednak swoje granice.

#pracbaza #zalesie #zdrowie #nfz #polska
red7000 - Różowa musiała udać się do lekarza.

- ganglion nadgarstka rośnie i bardz...

źródło: comment_1660831436vcx93w5yeKaMZVYr4V3SN0.jpg

Pobierz
  • 14
@red7000 jeszcze warto dodać, że ortopeda czy fizjoterapeuta, to też loteria, ja byłem z tym samym problemem u dwóch fizjoterapeutów, dwóch ortopedów, każdy prywatnie i każdy inną diagnozę przewidywał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@red7000: gangliona jeszcze można odessać, to czasami bardzo pomaga, a doczekanie na operacje może się skończyć jak u mojej znajomej, gdzie stwierdzili w szpitalu "a jest za mały, przy tętnicy poczekamy aż urośnie, rehabilitacja i sio do domu". Jak masz opcje spróbuj wykupić sobie prywatny pakiet lux-med albo jakiś analmed ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tam można chociaż w cenie miesięcznej opłaty odstawić dobre tournee po lekarzach mniej
@red7000: Nie, po tym jak pękł to nie chodziłem do lekarza, bo problem zniknal. Wczesniej byłem u lekarza, to robili chyba USG i nawet tomografię zanim stwierdzili, że to ganglion, ale kazali tylko chodzić, obserwować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Bycie młodym dorosłym, pracującym, wykształconym, bezdzietnym, panną/kawalerem, jest w tym kraju nie do zniesienia.


@red7000: tak bo starzy emeryci bez studiów za to z wnukami mają łatwe i beztroskie życie XD
I mógłbym zrobić identyczną wyliczankę, jak przyszło do usuwania ósemek. Dentyści na NFZ to jakiś dramat. Materiały i narzędzia rodem z PRL. Prywatnie luksusowa, bezbolesna obsługa. Na NFZ błędne diagnozy, liche materiały, kiepskie terminy.


@red7000: No patrz, a ja usuwałam na NFZ (ekstrakcja chirurgiczna). Klinika miała politykę, że 1 dzień w miesiącu jest na zapisy na NFZ i nie było takiej tragedii, że jak jest otwarta od 9:00 to już o
@not_me Dentyści na NFZ to kompletna loteria. Nie wiadomo, jakie materiały użyją, jakie wezmą narzędzia, czy dadzą odpowiednie znieczulenie, czy mają najnowsze metody, a błędy bardzo trudno naprawić i kosztuje to ogrom bólu i pieniędzy.

Mój kumpel miał robione zęby, żeby móc założyć stały aparat. Nigdy więcej NFZ, taka puenta.