Wpis z mikrobloga

Niedawno ze względu na premię House of Dragon, postanowiłem odświeżyć sobie Grę o Tron. Przez to, że raczej serial leci sobie w tle nie skupiam się dokładnie na detalach i dlatego może mi to gdzieś umknęło. Poniekąd motywem pierwszego sezonu jest śledztwo Neda w sprawie śmierci Jona Arryna, który wypowiadał słowa "The seed is strong". Odnosi się to do genów związanych z kolorem włosów, które przekazywane są z ojców na dzieci (Robb Stark, Joffrey Baratheon-Lanister, Viserys i Deanerys Targaryen).

I teraz zastanawiam się jak to się ma do Jona Snow aka Aegon Targaryen, który ma kruczoczarne włosy? Czy było to gdzieś wytłumaczone? W serialu/książkach? Czy coś przeoczyłem czy zostało to totalnie olane?

Zaznaczę tylko, że serial pierwotnie oglądałem jak by premiery, a książkę przeczytałem tylko pierwszą i to też lata temu.

#got #graotron #rodsmoka #gameofthrone #houseofdragon #seriale #telewizja #hbomax #georgerrmartin
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@WscieklyDemon:
Nie znam się na genetyce ale wiem nie wszystkie cechy są z taką samą "mocą" dziedziczone. Targaryenowie w sumie zwykle się krzyżowali między sobą żeby zachować czystość genów. Tutaj tego drugiego targaryena zabrakło więc może dlatego ta cecha się nie uwidoczniła.
  • Odpowiedz
@WscieklyDemon: byly takie przypadki, ze nie kazdy potomek targaryenow mial srebrne wlosy i purpurowe oczy, ale to zdazalo sie u par “mieszanych” (np. corka rhaegar’a targaryena i elia martell byla brunetka)
  • Odpowiedz
@WscieklyDemon: Baratheonowie to odnoga rodu Targaryenów, ale poprzez związek z Durrandonami wszyscy znani Baratheonowie mają czarne włosy i niebieskie oczy, tak silne geny odziedziczyli po Durrandonach, stąd ten zwrot - the seed is strong.
  • Odpowiedz