Wpis z mikrobloga

@WolfSky: Ale czego potrzebujesz? Chcesz rewolwer, pistolet czy karabin?
Biorąc pod uwagę popularność wśród polskich posiadaczy, domyślam się ze chcesz ten pierwszy. Polecam Remingtona 1858, jest to stosunkowo nowoczesna, a jednocześnie jednoznacznie legalna(w przeciwieństwie do takiego np. colta cattlemana) konstrukcja, więc jeśli z jakiegoś powodu będziesz miał policję/prokuraturę na karku, to nic Ci z tego tytułu nie grozi. Ponadto, ma on zamknięty szkielet, dzięki czemu jest trochę bardziej wytrzymały od starszych
@WolfSky: Bo inox od Uberti jest miękki jak plastelina, od samego obracania bębna, o dynamicznej wymianie nie wspominając, zrobią ci się ,,łezki’’ w metalu, a od uderzania kurka w pozycje między komorami(czasem się tak zdarza) wgnioty z ostrymi krawędziami. Poza tym jest zwyczajnie w świecie drogi. Sam też kiedyś popełniłem ten błąd, ale na szczęście pozbyłem się go z zyskiem podczas paranoi covidowej.
@WolfSky: Piettę ze stali węglowej, służy mi już dwa lata i ani śladu zużycia. No i cena dwa razy niższa od wspomnianego Uberti w inoxie. Przyszła do mnie idealnie osiowa z wąską szczeliną. Mam również Uberti ze stali węglowej, też daje radę, jest o niebo trwalszy niż inox. ale imo nie warto przepłacać, nie ma aż takiej różnicy w jakości wykonania i detalach między remikiem pietty a coltem z uberti, kupiłem