Wpis z mikrobloga

Jak brałam tabletki to mogłam nie myć przez tydzień i wyglądały jak po myciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak to max 3 dni i już masakra.
  • Odpowiedz
@pieknamarion: Dlaczego BRUDASKI? Ten twój obrazek to oczywiście przegięcie. Normalnie jak się nie myje włosów 5-6 dni (a zimą to np u mnie norma), to włosy wyglądają jak świeżo po myciu. To zależy od kondycji włosów i przyzwyczajeń przecież. A ty od razu, że brudaski, weź.
  • Odpowiedz
Normalnie jak się nie myje włosów 5-6 dni (a zimą to np u mnie norma), to włosy wyglądają jak świeżo po myciu.


@Silly_Alpaca: co?!?! Jak ja nie umyje drugi dzień z rzędu to mam włosy tłuste jak diabli
  • Odpowiedz
@pieknamarion: nie, bo u mnie na drugi dzien to jest wtorek, sroda z obrazka.
Ale podobno jak się nie myje codziennie to wlosy się tak nie tluszczą i mozna kilka dni bez mycia chodzić. Nie wiem czy tydzien.
Ja i tak myję codziennie bo codziennie biorę prysznic, to co za problem umyc wlosy?
  • Odpowiedz
Jak ja nie umyje drugi dzień z rzędu to mam włosy tłuste jak diabli


@pieknamarion: No właśnie. Ty patrzysz na to z perspektywy niebieskiego, krótkowłosego paska. Dla was codzienne mycie włosów to standard, a dla niektórych różowych pasków udręka. Nie będę wypowiadała się za wszystkie różowe, więc powiem w swoim imieniu - ja przyzwyczaiłam swoje włosy do rzadszego mycia, bo jest mi tak wygodniej, a i włosy nie przetłuszczają się aż
  • Odpowiedz
zimą to szczególnie codziennie myje włosy. Tłuste i brudne od deszczu, sniegu i czapki


@piteross: To nie wiem. Dla moich włosów zima to raj, bo żaden śnieg czy deszcz się do nich nie dostaje, a czapki noszę takie, żeby nie wyglądać później jak zmokła kura ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pieknamarion: Żadne brudaski tylko dziewuchy ze zdrową skórą głowy. Ja myję codziennie, ale tylko dlatego, że mam krótkie i chodzę na 11 do roboty. Jak musiałam wstawać o 4 rano i miałam długie to myłam co 3 dni i też były czyste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
moze byc tak że kobiety uzywaja specjalnych kosmetyków do włosów przedłuzając ich świeżość


@piteross: Bardziej chodzi o ten tłuszcz, który wydzielają włosy (czy tam skóra głowy idk). Im częściej go spłukujesz, tym szybciej się wydziela i włosy się przetłuszczają. Przynajmniej u mnie to tak działa.
  • Odpowiedz
@pieknamarion: wszyscy się tu uparli, że tylko w przetłuszczaniu rzecz, gdzie rzeczywiście nie muszą się przetłuszczac. A co z tym co osiada na włosach? To trochę jakby nie myć twarzy. Pomijam już te osoby, które w komunikacji publicznej wycierają włosami siedzenia i szyby, bo nie wszyscy nią jeżdżą, ale tydzień z kurzem z powietrza itp. to mnie zastanawia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@pieknamarion: częste mycie i np suszenie suszarką niszczy włosy, wypłukuje farbę jak ktoś ma farbowane, dodatkowo jak ktoś ma tak długie włosy jak pani na obrazku to cały proces mycia, suszenia i ewentualnego rozczesywania i układania może bardzo długo trwać
  • Odpowiedz