Wpis z mikrobloga

@pieknamarion: Mi się strasznie przetłuszczają włosy, ale jak umyje je z szamponem to za to wyglądają jak puch i źle się układają. Dlatego spróbowałem myć włosy tylko samą wodą i po jakimś czasie nie mam tłustych włosów jak zwykle i włosy układają mi się bez problemu i bez dodatków lakierów czy gumy
  • Odpowiedz
@pieknamarion: Jak nie masz długich włosów to tego nie zrozumiesz. Też nie rozumiałem i myłem codziennie jak miałem krótkie, od grudnia 2019 całkiem przypadkiem zacząłem zapuszczać i codzienne ich mycie okazuje się bezsensowną mordęgą bo ich mycie jest męczące a robienie tego często je osłabia i przetłuszczają się jeszcze szybciej.
Robiąc to tak jak robiłem z krótkimi to tego samego dnia co je umyłem znowu miałem smalec na łbie jak kuce
  • Odpowiedz
Laski które tłumaczą swoje lenistwo bo "zdrowa skóra włosów = mycie włosów raz na tydzień" i "chłopaki to mają dobrze bo mają krótkie włosy". Kiedyś miałem długie włosy i sorry ale nie wyobrażam sobie ich nie myć codziennie xD
  • Odpowiedz
Wykopowi eksperci co odżywki pewnie na oczy nie widzieli wypowiadają się o dbaniu o włosy, dzień jak codzień na portalu ze śmiesznymi obrazkami xD
  • Odpowiedz
@pieknamarion: Dla niektórych lasek mycie włosów to cały rytuał który potrafi odjąć godzinę z zycia xd olejowanie włosów, czekanie 1h albo i więcej, mycie skory głowy x2, potem nałożenie maski/odżywki na 20 minut, spłukanie, nałożenie serum na końce, suszenie i modelowanie xd nic dziwnego, ze nie chce się tego robić codziennie xd
  • Odpowiedz
@agaaa_: to odżywiaj, żeby nie były suche. Od niemycia nie nawilżą się magicznie. Odżywiaj, domykaj łuski, nawilzaj, nie używaj produktów do stylizacji, susz w niskiej temperaturze. No dbaj po prostu, to i myć możesz wtedy często.
  • Odpowiedz
Jak nie masz długich włosów to tego nie zrozumiesz


@Tasde: miałem długie włosy przez 6lat prawie (i to takie do połowy łopatek) i nie wyobrażam sobie nie mycia ich codziennie/co drugi dzień. Na trzeci dzień wyglądały jak jakieś pałąki obrzydliwie tłustych włosów
  • Odpowiedz
@pieknamarion

co?!?! Jak ja nie umyje drugi dzień z rzędu to mam włosy tłuste jak diabli


Zależy czym myjesz, ja jak myłem tym gównem hedenszołders to tak było że po jednym dniu był tłuszcz. Od roku myje zwykłym mydłem w kostce i jest zajebioxa. Włosy przetłuszczają po jakichś 5-6 dniach, oczywiscie w lato to codziennie myje nawet po dwa razy dziennie. Wszystko kwestia tego czym myjesz. Szampony to gówno które rozwala włosy
  • Odpowiedz
imo nic to nie zmienia. Testowałem od czasu pandemi mycie np co dwa czy więcej dni to i tak mam codziennie tluste.


@NewBlueSky: No tak. U jednych to działa, u innych nie. Tak jak pisałam – zależy to m.in. od kondycji włosów i przyzwyczajeń. Nie krytykuję ludzi za częste mycie, niech sobie każdy robi co chce. Tylko proszę nie nazywać brudasem kogoś, kto ma inne zwyczaje i praktyki ;)
  • Odpowiedz
  • 3
Normalnie jak się nie myje włosów 5-6 dni (a zimą to np u mnie norma), to włosy wyglądają jak świeżo po myciu.


@Silly_Alpaca: co?!?! Jak ja nie umyje drugi dzień z rzędu to mam włosy tłuste jak diabli

Podobno im częściej myjesz włosy tym szybciej się przetłuszczają.
Jakąś tam powłokę znywasz i włosy naturalnie próbują odbudować je.
  • Odpowiedz
@Svav: tak. trzeci dzień rano już muszę umyć, wyglądają wtedy jak na tym obrazku w poniedziałek czyli są przyklapnięte i tracą objętość a ja się z tym źle czuje ʕʔ
  • Odpowiedz
@pieknamarion ja takim "brudaskom" zazdroszczę, kiedyś byłam przyzwyczajona do mycia 1-2 razy w tygodniu przy bardzo wrażliwej skórze głowy, to było super i kłaki były w znacznie lepszej kondycji i skóra się nie przetłuszczała, odkad zaczęłam myć codziennie i suszyć suszarką, to niestety już muszę obowiązkowo codziennie rano i smalec robi się znacznie szybciej
  • Odpowiedz