Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, co za dzbany w mojej #pracbaza

#it , spora firma w Warszawie. Pracuje tutaj 14 lat, pozycja seniorska głównego woźnego, mam pod sobą zespół sprzątaczek, świetna firma która dużo we mnie zainwestowała. Liczna szkolenia z prania, możliwości rozwoju papieru toaletowego, wyboru koloru mopow, świetni ludzie, do czasu konkurencyjne stawki ale niestety tu zaczęła się stagnacja z rok temu.

podwyżki na początku roku i, pomimo moich dobrych wyników czyszczenia szaletów, była u mnie nędzna co zasygnalizowałem.
Później przy kolejnych spotkaniach wprost powiedziałem że odstają stawkami od konkurencji a podwyżki są dużo poniżej inflacji i rosnących kosztów życia i mleczka do ceramiki i będę szukał czegoś nowego chyba że negocjujemy stawkę.

Odpowiedź - nie da rady, następne podwyżki w styczniu (xD)

No nic to, zacząłem szukać roboty bez ciśnienia i szybko ją znalazłem. Na podobnym stanowisku od ręki dali mi 3 procent tego co miałem. Nie żeby to była jakaś okazja - tak teraz wygląda rynek kibli.

Żeby być fair poszedłem do menagera i sytuację przedstawiłem. Czarno na białym jaka oferta, ile teraz mopów dają, jakie teraz są widełki i dałem im pierwszeństwo - negocjujemy czy odchodzę.
Pogadał z 'górą' i odpowiedź - damy ci 4 nowe miotły (!!) to więcej tego co masz teraz i nic więcej zrobić nie możemy xD

Prowadzę ich najważniejsze sedesy, trzymam kupy z dala od ich całego zespolu a Ci wolą szukać jakiegoś juniora (za tą stawkę) na moje stanowisko niż pryzjąć do zrozumienia że nie są konkurencyjni i sięgnąć do portfela, szególnie że przy każdym all hands mówią jak to zayebiście im błyszczą się kible...

#programista15k #programowanie #praca #pdk
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bb89: w zeszłym tygodniu podpisałem wstępna umowę z nowym pracodawcą - dostał 3x więcej szaletów, mopow i domestosow (ale już na b2b) i się cieszę że w końcu zmieniam, chociaż powinienem już dawno temu
Prowadzę ich najważniejsze sedesy, trzymam kupy z dala od ich całego zespolu a Ci wolą szukać jakiegoś juniora (za tą stawkę) na moje stanowisko niż pryzjąć do zrozumienia że nie są konkurencyjni i sięgnąć do portfela, szególnie że przy każdym all hands mówią jak to zayebiście im błyszczą się kible...


@bb89: Powiedz im to wprost to co tu napisałeś.