Wpis z mikrobloga

Mam problem z kotłem Sas Bio Solid na pellet. Sterownik Tech 550 z PID. Przy uruchomieniu pieca wyskakuje komunikat termik rozwarty i nie załącza się podajnik ani dmuchawa, piec nie startuje z rozpalaniem. Wcześniej miewałem ten sam komunikat i wystarczyło tylko wcisnąć wyskakujący pręcik na czujniki STB jednak tym razem to nie jest to. Pręcik wciśnięty a komunikat nadal wyskakuje. Zrobiłem zworkę na czujniki stb żeby wyeliminować jego awarie i nic to nie dało. Co to może być? #pellet #budownictwo #ogrzewanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@przemek_posp: Byłeś blisko. Pokrywa zasobnika opału była oczywiście zamknięta. Czujnik w pokrywie był walnięty. Zgłosiłem usterkę mailowo w serwisie sas i mnie miły pan poinstruował ze to może być to i żebym zrobił zworkę żeby sprawdzić. Mógłbym zostawić to połączone na krótko ale nie będę robił fuszery i zamawiam nowy czujnik.
  • Odpowiedz
@Mateo87 tak myślałem, że będzie coś z krańcówką. Szkoda tylko że te zabezpieczenia są połączone szeregowo (STB i czujnik klapy), bo komunikat jest mało intuicyjny. Najważniejsze, że udało się ustalić przyczynę :)
  • Odpowiedz