Wpis z mikrobloga

2151 + 1 = 2152

Tytuł: Kasacja
Autor: Remigiusz Mróz
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: 3/10
ISBN: 9788379768943
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 493
Nowy adwokat zatrudnia się jako asystent Joanny Chyłki. Wszyscy są wredni i sarkastyczni, a Chyłka ciągle klnie i wyzywa wszystkich, lubi rocka i Stephena Kinga i jest wybitną adwokatką.

Chyłka: Czego słuchasz?

Młody: Willa Smitha (co xD)

Ch: Nie słuchaj Willa Smitha, bo to aktor, jak już musisz rapu to Eminema i Donatana


Chryste...

Książka jest o tym, że jest jakiś ważny, znany biznesmen, jego syn trafia do więzienia za brutalne morderstwo i nekrofilę, ale nic nie mówi, nie chce współpracować. Chyłka jest jego adwokatem i jej i młodego zadaniem jest, żeby syn się jak najszybciej przyznał, żeby go zamknęli i sprawa ucichła, a w międzyczasie gdzieś tam za tym wszystkim jest siwowłosy złoczyńca, a naszych bohaterów śledzi łysy osiłek morderca.

Czyta się to bardzo lekko, bo większość tej książki to dynamiczne dialogi. Tylko to są głównie puste dialogi, które czasem coś tam ruszą fabułę do przodu, czasem pokażą niski poziom humoru autora. Nie budują charakteru postaci, relacji, bo te są tak płytkie i często przerysowane, że bardzo szybko czytelnik wie kto jaki jest i jak się zachowuje. Mało tego, miałem wrażenie, że charaktery postaci losowo zmieniają się na potrzeby prowadzenia fabuły.

Cała intryga mimo wszystko poprowadzona jest zgrabnie i nawet na koniec jest jakiś zwrot akcji i pstryczek w nos czytelnika, ale jednak co najmniej połowa książki to bzdurne, kiepskie i niezbyt pomysłowe wypychanie treści bez żadnego wciągającego klimatu czy emocji.

Postacie i ich obraz to tylko to co się dzieje w fabule. Zajmują się tylko tym, nie ma jakiegoś zaplecza, życia w nich. No i są też do bólu stereotypowe, gdzieś tam żywcem wzięte z filmów klasy B albo gorzej, nawet się jakoś specjalnie nie różnią między sobą.

Jest to bardzo słabe, według mnie może się to nadaje na jakąś alternatywę w audiobooku dla słuchania w kółko Sanah w radiu, ale czytanie nałogowo takich książek dla mnie to jakiś absurd, niczym się to nie różni od setek tasiemcowych seriali kryminalnych, gdzie cała taka fabuła jest zawarta w 40 minutach odcinka, a tu marnuje się parę godzin, żeby tylko dowiedzieć się czy i kto zabił, bo poza tym w tej książce nie ma nic kompletnie wartego uwagi. No może sądowe dyskusje mają jakiś urok, tylko tu też brak jakichś emocji i realizmu w tym.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #mroz #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
s.....w - 2151 + 1 = 2152

Tytuł: Kasacja
Autor: Remigiusz Mróz
Gatunek: kryminał, se...

źródło: comment_16615841428XeX4avJWybU3xpBY4wIs9.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.5 / 10) (12 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-09-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2019-01-03 - Użytkownik maciup ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2018-05-10 - Użytkownik lsamuel ocenił na: ★★★★★★★
  • Odpowiedz
@smierdakow mnie rozje#alo jak ten student (studia spędził w Warszawie) bał się pójść do Złotych Tarasów do Hard Rock Cafe, bo myślał, że to satanistyczna knajpa gdzie kozy składają w ofierze xD

Po tym fragmencie odłożyłem książkę i już nigdy nie wróciłem do Mroza
  • Odpowiedz