Wpis z mikrobloga

@Niemabigosuteraz:
Nie wiem czy to był tani czy drogi sklep, ale warto zauważyć, że ceny są tylko niewiele wyższe niż dzisiaj ( może przez Lidle, Biedry gdzie pojawiły się marki własne) a o ile zarobki wzrosły od tego czasu
@Niemabigosuteraz:
Swoją drogą zastanawia mnie to teraz jak ludzie żyli koło 2005 roku, gdzie płaca 600-1000zł około a produkty w cenach niewiele niższych niż obecnie + bezrobocie ogromne więc dostać pracę za tyle jak wyżej to też nie takie proste xD
@erni13: Z jednej strony to prawda, ale z drugiej czemu zawsze podnosi się ten argument "minimalnej". Jakie trzeba błędy życiowe popełnić aby jechać tylko na minimalnej i wyczekiwać aż dobry rząd podniesie minimalną.

Średnie wynagrodzenie dla przykładu wynosiło wtedy 2289,57 zł - nie wiem czy netto czy brutto, ale taka suma widnieje na stronie ZUSu.

Nie mówię że było kolorowo, bo lepsze czasy były wtedy jeszcze przed nami, tak samo jak
@Butter_Viking: To teraz sprawdź sobie jaki odsetek ludzi zarabiał wtedy minimalną i jakie były możliwości rozwoju. Januszerka była na mega wysokim levelu, a wyjazd za granicę nie był tak prosty jak obecnie przez co nie było tyle opcji.

Nie podobała się praca za minimalną to zostawało bezrobocie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
teraz schab w cenie poniżej 25 zl to jest wyrób masarski, gdzie nawet sama struktura miesa jest galaretowata i podczas smazenia wydziela sie jakies bialkopodobna maź. Ale cena robi swoje - zwykla kielbasa w sklepie teraz kosztuje 30 zl kg w składzie ktorej jest tluszcz i różne odpady, a schab w lidlu miałby kosztować 13 zl? No zastanówmy sie
@Phyrexia tak się składa że godzinę temu byłem. 19.99
Na promocjach dawno nie widziałem 14. Jeszcze w czasach tesco w Polsce można było Schab kupić za 10 zł.
Szynka jest ciut tańsza od schabu stad może być po 13 w promocji