Wpis z mikrobloga

W jakim zawodzie można zarobić 10tys. miesięcznie nie posiadając wykształcenia wyższego?


@skurvil: poseł na sejm, jedyna kwalifikacja to pozycja w partii a więc na liście wyborczej. W IT możesz pracować bez wykształcenia wyższego w sporej liczbie firm, tylko musisz umieć programować.
  • Odpowiedz
@skurvil: Wiele jest takich zawodów, bo brak papierka nie oznacza braku skilla. Taki programista np. po kilku kursach może dostać te parę koła i tak sobie popracuje kilka lat i jak będzie się ciągle rozwijać, to pewnie w końcu dobije do tych 10k. No chyba, że ty na dzień dobry chcesz 10k i bez planów dalszego rozwoju czy nauki czegokolwiek, to wtedy no raczej ciężko.
  • Odpowiedz
@skurvil: wójt/burmistrz, kierowca tira, bankowiec, pośrednik nieruchomości, hydraulik, ten od zamków, właściciel szklarni, właściciel hodowli drobiu
  • Odpowiedz
@skurvil: tester oprogramowania? Musisz znać angielski, zrobić sobie istqb - sam papierek nie wystarczy. Duża konkurencja, ale jak już zaczniesz prace, załapiesz 2-5 lat expa (zależy jak szybko sie uczysz), ogarniesz podstawy programowania aby pisać testy automatyczne to i pod 20k możesz dostać. Ale IT nie wygląda jak na reklamach, butkamp nie gwarantuje żadnej pracy.
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: @straznik_internetuf: pracowałem już w kilku projektach i nie znam żadnego programisty, testera, devopsa bez studiów (niekoniecznie IT, ale głównie kierunki techniczne). Także fikcja raczej dla naiwnych. Jeżeli ktoś zna taki przypadek to traktować jako anegdotkę, bo na 10 osób 9,5 pewnie ma studia, albo jest studentem.
  • Odpowiedz
@sikalafou: a ja znowu znam. W poprzednim projekcie team leaderem na FE byl koles (na oko 35 lat) ktory byl 3 lata po bootcampie. Ten sam projekt, programistka na backendzie co przebranzowila sie z jakiejs tam bankowosci.

No ale nie ukrywam że znaleźć pracę będzie o wiele trudniej
  • Odpowiedz
a ja znowu znam. W poprzednim projekcie team leaderem na FE byl koles (na oko 35 lat) ktory byl 3 lata po bootcampie. Ten sam projekt, programistka na backendzie co przebranzowila sie z jakiejs tam bankowosci.


@straznik_internetuf: serio, byłem tym team leaderem 3 lata po bootcampie

xD
  • Odpowiedz
@sikalafou: wyśmiewasz gościa za dowód anegdotyczny, a sam podajesz dowód anegdotyczny, co z tobą nie tak? ( ͠° °)

pracowałem już w kilku projektach i nie znam żadnego programisty, testera, devopsa bez studiów (niekoniecznie IT, ale głównie kierunki techniczne).


Byłem tymi devopsami ze studiami ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
wyśmiewasz gościa za dowód anegdotyczny, a sam podajesz dowód anegdotyczny, co z tobą nie tak?


@PiersKurczaka: ja nie podaję dowodu anegdotycznego. On podał jeden przypadek, a ja mam setki przypadków. Gdzie tu w ogóle wspólny mianownik?

Tylko oczywiście jego przykład jest kompletną bzdurą, bo:

trzeba być nieudacznikem i kompletnie nie nadawać się do IT skoro za coś co możesz mieć za darmo z neta płacisz 10 tysięcy to jest zaprzeczenie podstawowej
  • Odpowiedz