Wpis z mikrobloga

@syn_octave: mieszkam niedaleko granicy i też niestety się z tym spotykam ale tutaj pewnie sprawcy zostaną ukarani natomiast ja często widzę takie same akcje wśród dzieci 10 letnich przeciwko ukraińskiemu rówieśnikowi bo podpatrzyli od starszych i co wtedy zrobisz? pokiwasz palcem?
  • Odpowiedz
Pewnie polackie robole z Anglii albo Holandii które przyjechały do kraju na wakacje, tam są w statusie społecznym poniżej przeciętnego murzyna to teraz muszą sobie odrobić swoje niedostatki poczucia wartości.
  • Odpowiedz
@Allbis: dzieci niestety potrafią być dużo bardziej brutalne niż dorośli.

Ja mieszkam w niedużym mieście niedaleko granicy Niemiec i Czech. Ukraińcow jest tu jednak więcej niż się spodziewałem. Niestety zdarzała się i tutaj nienawiść do nich.
Najbardziej smutna sytuacja mnie spotkala w kolejce w sklepie. Polacy za mną, Janusz i Grażyna specjalnie obrażają Ukrainę, gdy za nimi stali właśnie uchodźcy. Przykre.
  • Odpowiedz
@szurszur: @BezczelnyHusarz: ja głosuję na konfę i to potępiam, nie mierzcie wszystkich swoją miarą. A patolę też troszkę znam i gdyby to byli rosjanie (zresztą jak oni mieliby to odróżnić jak sami ledwo polski znają?) to zachowywali by się tak samo. Wszystko co inne i co daje minimalny pretekst do eskalowania agresji zostaje wtedy wykorzystane. Z drugiej strony gdyby obcokrajowcy byli więksi i liczniejsi to siedzieliby cicho nawet jakby mieli
  • Odpowiedz