Wpis z mikrobloga

Przeczytałem sobie ten reportaż dziś. https://wiadomosci.wp.pl/gorsze-zycie-kiedy-rata-rosnie-a-zoladek-sie-sciska-6807765523974656a
Przemawia do wyobraźni jak bardzo niektórym się obrywa. I nie jakimś mitycznym oskarkom, które gnębiły przegrywa w szkole, tylko zwykłym parom, którym zamarzył się zakup mieszkania i egzystencja w normalnych warunkach. No więc czytam, szkoda mi takich ludzi i myślę, że tym rozmaitym szczelcom i innym szitposterom i karaluchom można tylko pluć w pysk i patrzeć czy się ślina równo po bokach rozłożyła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Siedzi takie człekokształtne coś w piwnicy i tylko wypuszcza z siebie wysrywy. "rośnij wiborku rośnij, niech bankrutują, niech zdychają, niech się wieszają.... tacy cwani byli, fotki na insta z wakacji, a teraz co, huehuehue?" Skondensowana esencja polactwa. Czysty, wydestylowany polaczan #!$%@? przyprawiony wschodnią onucą.

A o co tak spierdoxa buli dupka? Bo wielki pan programista z Wrocławia, albo słoikowy gównoanalityk finansowy który jeszcze nie dawno na wiosce ważył ogony tatusiowych krów, uważa, że mu się należy zakup mieszkania za gotówkę. I go drażni, że jakiś "plebs" sięga po kredyty. Bo mu "rynek popsuli"! I to jeszcze w JEGO mieście! xD

Jak sam nie mam ani grosza kredytu, ani go nie potrzebuje, tak trzymam kciuki za kredyciarzy. Tylko po to, żeby się takie zwierzęta zesrały z zawiści. Dawać mnie tu wakajki dla kredyciarzy na kolejne 5 lat.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #bekazpodludzi #kredythipoteczny #kredyt
Pobierz
źródło: comment_1662298570cbrJkrsLivrCwk9cXktqKl.jpg
  • 23
@pastaowujkufoliarzu: Zwykli ludzie jak maja olej w głowie to nie podpisują UMÓW BEZ SUFITU.

Dlaczego w UE ludzie potrafią wybrać kredyt na stałej stopie, a polsce pomimo oferty ING, BGZ i Santandera
- nie potrafili. I nie argumentuj tego że bank im odrzucał. Na pewno odrzucał jak widział gołodupca.

Jeśli ktoś nie ma zdolności na stałej to widocznie musi zmienić prace albo więcej pracować.
Skoro podpisywał lichwiarską umowe bez limitu -
@pastaowujkufoliarzu: Zrozum baranie denty - że oni myśleli że złapali boga za stopy, szydzili z tych co nie kupowali kredytów bez sufitu. Opowiadali jak to gotówkowo nie kupowali. A teraz musza cytrynuweczke sobie w domciu robić bo nie stać ich na wyjśćie do knajpy.

Nie ma darmowych OBIADÓW, KREDYTÓW i nie można bezczelnie winić innych za swoje głupie wybory kretytu na zmiennej stopie.

Jak kupują auto to biora specjalistę do weryfikacji,
@dzikuZplasriku kto szydził?

Bo ja pod swoim adresem słyszałem wiele tekstów łącznie z życzeniem bym się powiesił a z nikogo nie szydzilem xD dawaj te przykłady masowych szyderstw bo takich z kredyciarzy znajdę sporo- Mookie mnie obrażał wielokrotnie Pasti pytał czy lubię jak mnie bank #!$%@?...

Aha- a kredyt sporo tańszy niż wynajem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I na ile lat te stałe? 5 lat? Xdddd
@pastaowujkufoliarzu: i o to chodzi że szydzi oooo tooooo chodzi że bierze kredyt na afrykańskich warunkach.

Bierze kredyt na zmiennej stopie bez limitu, bierze kredyt z odpowiedzialnoscia majatkowa obecną i przyszłą.

Co mogło pójść nie tak.

Jesli mialo być w pozadku to bybyło zapisane zmienna stopa % z limitem maksymalnym 6%

no dlaczego czegoś takiego nie można zapisać w umowie?
Dlatego nie można zapisać bo ktoś wie i dostaje analizy jakie
Mógł poczekać, nie wszyscy w 2020 i 2021 roku musieli kupić sobie mieszkanie


@dzikuZplasriku: Czekanie kosztuje. Dobrotliwy rentier nie odda Ci lokalu za darmo.

Co mogło pójść nie tak.


@dzikuZplasriku: Nałożenie się na siebie pandemii i wojny to raczej mocno nieprzewidywalny scenariusz.

Równie dobrze mógłbyś pytać się właściciela restauracji, w którą trafił meteoryt - dlaczego tego nie przewidział? Przecież upadki meteorytów się zdarzają ( ͡° ͜ʖ ͡
@TypowyZakolak: w 2028 roku i 2019 bardzo dużo geostrategów i ekonomistów mówilo o relnym konlikcie z rosją.

Ale jak sie oglada polską TV gdzie gra discopolo to i nie ma sie dobrych informacji. Do tego trudno było nie przewidzieć ż e wojna z rosja odbije sie na cenach kopalin

Pandemia- ekonomiści od 2015 roku móili że kilejny olbrzymi dodruk musi być przygotowany. I zrobiony tak by ludziom uzasadnić dlaczego tak jest.
@pastaowujkufoliarzu 97m kw dla jednej osoby to nie jest 'egzystencja w normalnych warunkach' już pomijam fakt, że samotna kobieta nie zarabiająca minimalnej nie była w stanie przez 14 lat spłacić 160k kredyty, a teraz płacz i zgrzytanie zębami.. no bez jaj panowie, te pierwsze małżeństwo nie lepsze, 80 metrów od developera przy zarobkach ona 2,7k on coś tam więcej, na dodatek kupują psa pomimo braku kasy i laska chce dziecko a nie