Wpis z mikrobloga

Nawiązując do tego mema, oto wyrok sądu w podobnej sprawie oraz przepis mówiący o tym że tajemnica stawki jest nielegalna

Dalej Sąd Rejonowy stwierdził, że stanowisko pozwanego, iż wynagrodzenie zostaje określone w aneksie na zasadzie porozumienia stron prowadzi do pozbawienia sensu całego systemu wynagradzania jaki został wprowadzony w 2008 r. i którego celem było powiązanie wynagrodzenia zasadniczego z oceną pracy pracownika. W tym zakresie Sąd Rejonowy powołał się na zeznania świadka R. K. (2), która z ramienia związku (...) uczestniczyła w przygotowaniu przedmiotowego Regulaminu, który wszedł w życie l czerwca 2008 r., a która potwierdziła, iż tworząc Regulamin strony przyjęły, iż ocena (...) będzie oceną decydującą o wysokości wynagrodzenia zasadniczego pracownika. Świadczyć o tym miał również, zdaniem tego Sądu, fakt, iż ocena ta została dokonana po raz pierwszy w 2008 r. i obejmowała rok 2007, była więc czasowo powiązana z wprowadzeniem nowego regulaminu wynagradzania.

W tej sytuacji Sąd Rejonowy zasądził na rzecz powoda dochodzą przez niego kwotę 29 201,03 zł brutto wraz z ustawowymi odsetkami, opierając się na niekwestionowanych wyliczeniach przedstawionych przy piśmie procesowym pełnomocnika pozwanego z dnia 30 maja 2011 r.

http://orzeczenia.lublin.so.gov.pl/content/$N/153005000004021_VIII_Pa_000104_2013_Uz_2016-03-09_001

Absurdalnie, w ocenie Sądu Najwyższego, brzmi bowiem twierdzenie, że pracodawca wprawdzie ocenia dobrze lub bardzo dobrze efektywność pracownika, ale nie uzależnia od niej uprawnień płacowych, choć się do tego zobowiązał w regulaminie wynagradzania.

----

Zignorować, mówić o swoich zarobkach i pozwać Janusza za zapisy które ingerują w Twoje dobra osobiste (jakim jest informacja o własnych zarobkach).

https://prawniklewandowska.pl/tajemnica-wynagrodzenia/

#pracbaza #pracait #korposwiat #pracaspawaczamnieprzeistacza #prawo #firma #januszebiznesu
Pobierz suqmadiq2ama - Nawiązując do tego mema, oto wyrok sądu w podobnej sprawie oraz przepi...
źródło: comment_1662353023G5Lb7eAbDlzDfZxqtVJhpZ.jpg
  • 152
Bo wtedy się dowiesz że wcale nie masz najwięcej i pracownicy co do których byłaś przekonana że zarabiają mniej przy niższych kwalifikacjach tak naprawdę zarabiają więcej.


@suqmadiq2ama: nie rozumiem w tej calej logice, która prezentujesz założenia, że "skoro ktos zarabia wiecej za to samo to ja powineniem zarabiac tyle co on". A co jesli odwrocimy logike i zrobimy, ze tak naprawde to on powinien zarabiac tyle co Ty?

Czemu sąd w
@Dentka7: Tam masz link do wyroku, ponieważ w ocenie firmy był dobrym pracownikiem a w regulaminie wynagradzania powinien mieć wysokie widełki zamiast niskich, firma wykorzystała w tym przypadku jego naiwność i nieumiejętność skutecznego negocjowania.

Dla prawaków - jeśli kobieta na ulicy jest słabsza od was fizycznie nie oznacza że możecie ją wydupczyć bez porozumienia, to to samo

Pracownik z czasem się zorientował i prawnicy wyliczyli różnicę na podstawie regulaminu wynagrodzeń że
ponieważ w ocenie firmy był dobrym pracownikiem a w regulaminie wynagradzania powinien mieć wysokie widełki zamiast niskich,


@suqmadiq2ama: czyli wystarczy ze pracodawca zmieni wewnetrzny regulamin, ze wynagrodzenie jest ustalane indywidualnie i widełki nie istnieja i juz taki wyrok by nie mogl zapasc?
@suqmadiq2ama: Każdy ma tyle ile sobie wynegocjował, jeśli uważa, że zarabia za mało to niech idzie po podwyżkę. Dlaczego ktoś ma zarabiać dokładnie tyle ile koledzy? Może oni robią coś lepiej niż on? Może na nich można bardziej liczyć, może robią szybciej, bardziej dokładnie itd. Ciężko znaleźć dwa identyczne stanowiska, chyba że to jakaś taśma produkcyjna, to może wtedy naprawdę każdy robi to samo, ale w mojej branży raczej tak się
ponieważ w ocenie firmy był dobrym pracownikiem a w regulaminie wynagradzania powinien mieć wysokie widełki zamiast niskich,


@suqmadiq2ama: czyli wystarczy ze pracodawca zmieni wewnetrzny regulamin, ze wynagrodzenie jest ustalane indywidualnie i widełki nie istnieja i juz taki wyrok by nie mogl zapasc?

@Dentka7: W przypadku braku regulaminu sąd by po prostu wziął pod uwagę zarobki na tym samym stanowisku i firma by miała sprawę o dyskryminację. Regulamin wynagrodzeń to jedyny
i firma by miała sprawę o dyskryminację.


@suqmadiq2ama:

Pracownicy pracujący na tym samym stanowisku, mający podobne kwalifikacje powinni zarabiać tyle samo inaczej jest to dyskryminacja i jest sprzeczne z konstytucją.


@bolekndm: No jasne ja to rozumiem, ale troche bawi mnie zalozenie ze ma to byc "to wyzsze wynagrodzenie". Skoro ma byc takie samo to czemu nie "to nizsze"? Albo czemu nie po srodku?
@Dentka7: Nie dopisałem wcześniej. Pracodawca może natomiast zawrzeć w regulaminie, że premie są wypłacane uznaniowo i nie ma systemu. Wówczas może dać jednemu 100% penaji więcej w postaci premii uznaniowej, a drugiemu nic.
okazuje się że młody ma 20% więcej podstawy wynagrodzenia, jaka będzie linia obrony zarządu spółki przed oskarżeniami o dyskryminację skoro nie ma tutaj wątpliwości co do większych kwalifikacji starego pracownika? Umarli w butach


@suqmadiq2ama: Ja nadal mam watpliwosci. A co jesli kwalifikacje sa wyzsze ale prekosc wykonywania zadan mniejsza przez co wydajnosc mniejsza?
Bo nikt się nie będzie sądził, że zarabiał za dużo :D


@bolekndm: Mowie o czlowieku, ktory sadzi sie ze zarabia wg. niego "za malo" i firma oferuje rozwiazanie, ze nie podwyzszy bo ich nie stac, ale jesli ma byc po rowno to obnizy wynagrodzenie temu drugiemu. Czemu sad nie zarzadzil czegos takiego?
Bo wyznacza granicę ramy widełek wynagrodzeń, po środku albo niżej firma musiałaby udowodnić że pracownik jest nierzetelny lub niewystarczająco wykwalifikowany


@suqmadiq2ama: Ja mowie o sytuacji, gdzie widełki sa nieokreslone i sad nie ma perspektwy.