Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #polska

O cie #!$%@? złoty... Oglądam teraz ostatniego Zychowicza z Bartosiakiem i boże co ten #!$%@?...

() No brak słów, jakby jakieś garnki sprzedawał i nawijał makaron na uszy. I do tego te brednie o zakończeniu wojny manewrowej i nowej wojnie pozycyjnej. O tym, że Ukraina nie chce budować wojsk rezerwowych, a czas gra na korzyść rosji. (). Boże, czy on w maju zakopał się pod jakimś kamieniem i nie słyszał jak Ukraina za pomocą HIMARSów wyrwała kły artylerii i obronie przeciwlotniczej... Co on bredzi o tym, że wojna XXIw to będzie wojna pozycyjna. Przecież wojna XXIw to jest wojna manewrowa. Nic się nie zmieniło. Bartosiak i jego S&F zachowuje się jak internetowy użytkownik reagujący na działanie np Armii USA i tworzenie przez nich ciężkich dywizji pancernych, krótkim "#!$%@? co za debile". ()
Wolvi666 - #ukraina #rosja #polska

O cie #!$%@? złoty... Oglądam teraz ostatniego ...
  • 40
  • Odpowiedz
@Wolvi666:

brednie o zakończeniu wojny manewrowej i nowej wojnie pozycyjnej.


To źle zrozumiałeś bo mówił coś zupełnie odwrotnego czyli o tym jak manewr jest podstawą i bez niego ciężko toczyć wojnę

Mowil o Niemcach którzy dzięki manewrowi (Blitzkrieg) zdobywali ogromne tereny mimo, że mieli mniejsze siły od Rosjan i o tym jak Rosjanie zdołali powstrzymać Niemców właśnie przez pozbawienie ich manewru

Ogólnie Bartosiak zauważyłem zaczął mówić do ludzi w prostrzym języku
  • Odpowiedz
@Wolvi666: akurat ma rację, bo obecnie jest to wojna pozycyjna, materiałowa z bardzo powolnym przejmowaniem terenu. To, że Ukraińcy dzięki broni precyzyjnej zniszczyli magazyny, obronę przeciwlotnicza nie oznacza, że to jest wojna manewrowa. Wytłumacz mi dlaczego w takim razie mimo wszystko to Rosjanie przejmują ziemię, a Ukraińcy ja tracą, pomimo precyzyjnych uderzeń w infrastrukturę strategiczna. Na razie po prostu nie ma pomysłu/możliwości jak w sprytnym manewrze wziąć w kocioł większe wojska
  • Odpowiedz
@Wolvi666: @yosemitesam: @Dodwizo: @AShans: Bartosiak ma bardzo trafne obserwacje. Oczywiście nie wszystkie, może nawet mniejszość ale warto go posłuchać i je wyłowić.

Nie traktujcie tych rzeczy jako prawda objawiona. Proponuję podejście historyków - zapamiętajcie/zapiszcie, skonfrontujcie z innymi źródłami i samodzielnie wyciągnijcie wnioski. W przypadku historii często jest np tak, że dajmy na to autor książki stawia jakąś tezę lub jest nieco stronniczy. Po konfrontacji z innymi źródłami natomiast
  • Odpowiedz
@Mistrz_Motyl: Dobra, tylko niech nie bredzi, że do jesieni wojna na Ukrainie to była wojna XXw. Może z POV rosji tak, ale Ukraina z pomocą NATO walczy w XXIw. wojnę, tylko rusków mnogo, ale i tak ostatni dni pokazują, że morale im siada.
  • Odpowiedz
Wytłumacz mi dlaczego w takim razie mimo wszystko to Rosjanie przejmują ziemię, a Ukraińcy ja tracą,


@Remu: Zmień dysk bo teraz to Ukraina odbija teren i to w dużo lepszym tempie niż ruscy przez ostatni miesiąc
  • Odpowiedz
@yosemitesam Dalej jest ich sporo i jest to casus pisowców. Trochę się wstydzą w towarzystwie, ale są wciąż wierni i jest ich wielu. Przed wojną krytyczni choćby Lubina czy Kamizelka byli tutaj olani czy nawet zrównani do szurów tematycznych, bo krytykowali S&F.
  • Odpowiedz