Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ile powinienem wziąć kasy do #chorwacja na 7 dni? Spanie opłacone. Dwie dorosłe osoby, chodzi w sumie o jedzenie i pamiątki.

2. Będziemy ładować na lotnisku w Splicie. Czy biorąc autobus do miasta mogę kupić bilety gdzieś w automatach czy u kierowcy?

3. Lepiej brać kuny z Polski czy płacić tam kartą na miejscu?

4. Będziemy jechali na 1 dzień do Mostaru. Najlepiej wymienić bośniacka walutę w PL czy w Chorwacji?

5. Będąc w Play normalnie obowiązuje mnie romaing tam? To poza UE.
#podrozowanie #podrozojzwykopem #wycieczka #bosnia #split #zadar #pieniadze
  • 19
@stuparevic: jestem na świeżo po powrocie, więc masz info z pierwszej ręki - miałem podobne dylematy :)
Przy rozsądnym kursie warto wymienić trochę kun w Polsce. Ja wymieniłem sporo, bo 200 funtów, i poszło mi dość szybko. Musiałem wypłacać hajsy z bankomatu i nie uświadczyłem darmowego wypłacenia np. z Revoluta, opłata 25 zł. Ostatecznie zdecydowałbym się na jednorazową wypłatę z bankomatu większej sumy.

U kierowcy zapłacisz kartą. Pomyśl nad uruchomieniem usługi
@stuparevic nie wymieniaj na Bośniackie marki, w Mostarze wszędzie euro zapłacisz. Weź drobne euro tylko. Wyłącz transmisję danych bo Bośnia to nie eu a ceny roamingu są porażające.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stuparevic: jeżdżę po całym świecie i wszędzie korzystam z revolut. Nigdy nie miałem problemu.
@stuparevic: 12zł polskich płaciłem czyli 4 marki za kartę SIM z 15GB internetu.

@stuparevic: na luzie się dogadasz, a Polaków w Mostarze jak w Sopocie, wszędzie tylko polski słychać. Jak chcesz dobrze zjeść w Mostarze to polecam Tima -irma lokal, jedna porcja na dwie osoby spokojnie starczy. Płatność tylko gotówką tam.