Wpis z mikrobloga

Kupiłem samochód dwa tygodnie temu. Mam ubezpieczenie poprzedniego właściciela, jest ważne jeszcze 4 msc. On starszy gość że zniżkami, ja świeżak, pierwszy samochód na siebie, ale wziąłem kolegę jako współwłaściciela, który ma zniżki. Jak wygląda sytuacja rekalkulacji stawki bo wiem, że ubezpieczyciel może odezwać się w kazdej chwili (nawet po wygaśnięciu umowy) i wtedy będę musiał płacić jak będzie różnica. Co najlepiej zrobić? Myślałem żeby zgłosić do swojego ubezpieczyciela żeby przepisał na mnie ubezpieczenie i wtedy określił się czy będzie rekalkulowal a jeśli tak to ile, żebym wiedział czy w ogóle ma to sens. Ubezpieczyciel to interrisk, orientujecie się czy oni robią rekalkulacje? I ostatnia kwestia, czy jakiś agent ubezpieczeniowy (nie powiązany z tym ubezpieczycielem) jest mi w stanie sprawdzić ile wyniosłaby rekalkulacja? Z góry dziękuję mireczki za pomoc #samochody #auto #ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc
  • 7
ale wziąłem kolegę jako współwłaściciela


@BrokenRustyMachine: (ʘʘ) gdzieś Ty takiego jelenia dorwał?

To sprzedający jest zobowiązany do poinformowania TU o zmianie własności. Z tego co kojarzę, to Interrisk nie robi rekalkulacji bez wyraźnego wniosku kupującego. Upewnij się, że składka jest opłacona w całości.
@BrokenRustyMachine: Ja zawsze jak kupuję ubezpieczony pojazd, to od razu po zakupie, nawet następnego dnia, zgłaszam się do ubezpieczyciela i pytam czy jest dopłata a jak tak to ile. Jak 0 lub opłacalna kwota to płacę, jak zbyt wysoka to wypowiadam i zawieram swoje nowe. Nigdy nie czekam aż ubezpieczyciel się odezwie z "propozycją" dopłaty na pierdyliard zł.

Opłacalna kwota to np. mniej niż połowa mojego nowego ubezpieczenia, jak zostało do