Wpis z mikrobloga

@xlosdas: Skoro taki z Ciebie nonkonformista to leć słuchać kościelnych nakazów i zakazów. Pamiętaj, żadnych imprez i mięsa w piątki, seks po ślubie i bez zabezpieczenia, masturbacja to grzech śmiertelny, głosuj na tych polityków, których poprze Twój proboszcz lub biskup, odrzuć ze swojego kręgu znajomych i z rodziny niewierzących, płać co tydzień co najmniej dwie dyszki, żeby była cicha taca i tak dalej i tak dalej, to dopiero będzie nonkonformizm
  • Odpowiedz
@P35YM1574: Miałem schizofrenie religijną. Takie rzeczy się działy które trudno wytłumaczyć logicznie. Jest coś takiego jak antykonformizm.czyli celowe łamanie wszystkich zasad. Ja łamie zasady tylko gdy to nie krzywdzi innych lub mnie. Chce poznać religie by wiedzieć co jest dobre a co złe. Kościół sam odchodzi od niektórych zasad. Na przykład nie jedzenie kaszanki,zakaz tatuażu ,zakaz tworzenia obrazów świętych
  • Odpowiedz
Chce poznać religie by wiedzieć co jest dobre a co złe.


@xlosdas: Nie widzę związku. Religia katolicka błędnie identyfikuje postawy i zachowania jako dobre lub złe. Czasem nawet kompletnie odwrotnie przypisuje te wartości nazywając coś złego dobrem a coś dobrego złem. Jeśli chcesz zagłębić się w rozważania etyczne na poważnie to nie ma sensu marnować czasu i energii na prymitywne, religijne podejście do tego tematu.
  • Odpowiedz
głosuj na tych polityków, których poprze Twój proboszcz lub biskup, odrzuć ze swojego kręgu znajomych i z rodziny niewierzących, płać co tydzień co najmniej dwie dyszki, żeby była cicha taca


@P35YM1574: odpłynąłeś kolego. Widać, że Kościół znasz tylko z memów na Wykopie.

@xlosdas:

Na przykład nie jedzenie kaszanki,zakaz tatuażu ,zakaz tworzenia obrazów świętych


Nie ma takiego zakazu, żadnego z nich. To jest Stary Testament i prawo Żydów. Nie obowiązuje katolików
  • Odpowiedz
odpłynąłeś kolego.


@xlosdas: Odpłynęli to wierzący w te historyjki.

Widać, że Kościół znasz tylko z memów na Wykopie.


Kościół znam dość dobrze i śledzę co się w nim dzieje. Może Twój lokalny ksiądz jest niebezpiecznie pentekosktalny, sprotestantyzowany i takich praktyk nie widzisz, ale ani to w takim razie prawdziwy ksiądz katolicki tylko heretyk ani wiodąca postawa w KK.
  • Odpowiedz
Nie ma takiego zakazu, żadnego z nich. To jest Stary Testament i prawo Żydów. Nie obowiązuje katolików od czasów Pana Jezusa.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: lol, czy czytałeś kiedyś biblię?

Z kazania na górze:
"Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19
  • Odpowiedz
@Antybristler: to masz tu z nowego:
Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego" (1 Kor 6, 9-10).

@surival: nie zrozumiałeś, co znaczy wypełnić. Jezus jest doskonałą ofiarą, więc te wszystkie przepisy rytualno- obrzędowe stały się zbędne. Nie dotyczy to jednak moralnych
  • Odpowiedz
Jezus jest doskonałą ofiarą, więc te wszystkie przepisy rytualno- obrzędowe stały się zbędne.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: Gdzie to jest napisane i na jakiej podstawie? Święty Paweł tak wymyślił? Czyli człowiek, który nigdy Jezusa nie spotkał?

Nie dotyczy to jednak moralnych


Jakich norm moralnych naucza i przestrzega kościół, że jest niby lepszy moralnie od uczciwych ateistów? Po co nam kodeks moralny, który trzeba co jakiś czas regularnie korygować, bo robi się nieaktualny wraz z
  • Odpowiedz