Wpis z mikrobloga

Mirki z tagów #budownictwo #nieruchomosci #deweloperka

Mam zagwozdkę w mieszkaniu od dewelopera. Projektant przewidział w łazience wnękę na pralkę, która po położeniu tynku ma 57 cm szerokości. Chciałbym móc kupić pralkę o standardowej szerokości 60 cm oraz w przyszłości postawić na niej suszarkę. Wnęka jest między ścianką a pionem wentylacyjnym. Czy w jakikolwiek sposób da się poszerzyć wnękę? Szczegóły na rysunku.

Wiem, że powinienem wcześniej przewidzieć kwestie grubości tynków etc no ale teraz to już po wysraniu dzień dobry.
MyPhilosophy - Mirki z tagów #budownictwo #nieruchomosci #deweloperka 

Mam zagwozdkę...

źródło: comment_16631346179rsUO03yKKMZPpdP1lViOT.jpg

Pobierz
  • 63
To po co żeś tyle tam tynku #!$%@?ł xD a tak serio to i tak słabo bo widzę na rysunku że wnęka miała mieć 61cm. Z takim wymiarem nawet ciężko byłoby wykafelkowac wnękę, by później zmieściła się tam pralka.

A może kupić wąska pralkę, są już takie 40-45cm i postaw na tej ścianie 68cm, a ładować będziesz od drugiej strony. No ale gorzej suszarka.
najlepiej pozbyć się tynku do tej wysokości na której sięga pralka i tak tego nie będzie widać bo pralka zasłonii, po wyżej pralki zostawiasz tynk


@RZM_4: a po kilku miesiącach tynku nie będzie na połowie ściany, bo chyba nikt z was, wykopki, nie uwzględnia, że pralka wibruje, i to dość mocno, a te wibracje gdzieś muszą znaleźć ujście. XD I ten 1 cm (łącznie) raczej nie uratuje ściany przed wibracjami, szczególnie
@janas1983: płytki to już opcjonalnie, to nie jest strefa gdzie koniecznie muszą być. No ale wypadałoby właśnie to uwzględnić. U mnie była troszkę szersza wnęka, ale już przy klejeniu płytek prosiłem o mniej kleju, żeby w ogóle wsunęła się pralka.